Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: artėjantys savivaldos rinkimai bus „eksperimentas“

Šie savivaldybių tarybų rikimų kampanija išsiskiria ryškiu žingsniu į interneto pasaulį
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Prezidentūros manymu, įstatymuose įtvirtinta galimybė kandidatūras kelti ir nepriklausomiems kandidatams yra žingsnis į didesnę demokratiją savivaldybių rinkimuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Galimybė artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvauti ir nepriklausomiems kandidatams, bus „pirmasis bandymas, pirmasis eksperimentas“, mano prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Matome unikalią situaciją, kai ne visada skaidrią biografiją turintys žmonės nori tapti savivaldybių tarybų nariais ir eiti į valdžią. Iš kitos pusės, matome nepartinių piliečių norą aktyviau dalyvauti bent jau savivaldos gyvenime. (...) Tai ir gerai, ir blogai“, – sakė šalies  vadovė.

Prezidentė taip pat sakė, kad savivaldybės kai kuriose srityse, kaip antai, kaip šilumos ūkyje, turi daug galių be atsakomybės. „Kai kuriose srityse esame įstatymiškai suteikę daug galių savivaldybėms be atsakomybės, ir tai, kad matome dabar su šilumos ūkiu labai konkrečius pavyzdžius, irgi rodo, kad dar daug ką reikia pergalvoti, kaip pasidalina funkcijos tarp centrinės valdžios ir savivaldos“, – pirmadienį po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi sakė D.Grybauskaitė.

Ji akcentavo, kad atiduodant įgaliojimus, valdžią reikia apriboti atsakomybe. Šiuo metu tai, esą, daugelyje sričių nepadaryta. „Atsakomybė lyg ir lieka centrinei valdžiai, o visi ūkininkavimo ir sprendimų priėmimo įrankiai yra atiduodami savivaldai“, – sakė D.Grybauskaitė.

Savivaldos rinkimai įvyks šių metų vasario 27 dieną. Jų metu bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai. Šiais metais pirmą sykį vietos valdžios rinkimuose gali dalyvauti ne tik partijų atstovai, bet ir nepriklausomi kandidatai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min