Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 26d. 19:24

Dalia Grybauskaitė Branduolinio saugumo viršūnių susitikime Pietų Korėjoje išreiškė susirūpinimą Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje statomų atominių elektrinių sauga

Šalies prezidentės vizito Seule akimirka
Džojos Barysaitės nuotr. / Šalies prezidentės vizito Seule akimirka

Pietų Korėjos sostinėje Seule vykstančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) generaliniu direktoriumi Jukija Amano.

Valstybės vadovės teigimu, branduolinė sauga Lietuvai yra viena prioritetinių sričių. Lietuva vykdo visus saugos reikalavimus tiek uždaromoje Ignalinos AE, tiek planuojamoje statyti Visagino AE.

„Su Lietuva tikrai nėra absoliučiai jokių problemų„, – pabrėžė TATENA vadovas.

Tačiau, pasak Prezidentės, Lietuvos žmonėms susirūpinimą kelia šalies kaimynystėje, Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje statomų atominių elektrinių sauga, statybų vykdymas nesilaikant tarptautinių konvencijų ir standartų.

„Tarptautinių organizacijų dėmesys ir vaidmuo užtikrinant planuojamų ir jau veikiančių branduolinių jėgainių saugumą ypač svarbus žmonių pasitikėjimui branduoline energetika. Lietuva siekia, kad ir kaimyninėms, ir visoms pasaulio atominėms jėgainėms būtų taikomi vienodai griežti saugos reikalavimai, o jų priežiūrą ir kontrolę vykdytų tarptautinės organizacijos“, – teigia Prezidentė.

Lietuva visuose tarptautiniuose renginiuose siūlo griežtinti branduolinės saugos reikalavimus ir padaryti juos privalomus, taip pat sustiprinti TATENA vaidmenį prižiūrint tų įpareigojimų įgyvendinimą. ES Vadovų Taryba jau pernai, atsižvelgdama į šią Lietuvos iniciatyvą, pavedė ES institucijoms siekti, kad atsparumo testai nepalankiausiomis salygomis būtų atliekami ne tik ES teritorijoje, bet ir už jos ribų veikiančioms atominėms jėgainėms.

Lietuva sveikina ir visas TATENA iniciatyvas šioje srityje ir siekia, kad TATENA atliekamos būsimų atominių elektrinių aikštelių ir infrastruktūros vertinimo misijos būtų visuotinai privalomos, o jų rezultatai turėtų būti skelbiami viešai.

Informacija apie TATENA misijas ir jų rezultatus Baltarusijoje ir Kaliningrade, pasak Prezidentės, užtikrintų skaidresnį šių projektų įgyvendinimą. TATENA vadovas informavo apie balandžio mėnesį planuojamą vizitą į Baltarusiją, kurio metu bus aptarti Lietuvai rūpimi klausimai dėl Astravo AE statybų.

Apie atominių elektrinių saugumo klausimus diskutuojama ir Seule vykstančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min