Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 14d. 23:37

Dalia Grybauskaitė Briuselyje atskleidė išeitį iš ekonominės krizės

Dalia Grybauskaitė Briuselyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaitė Briuselyje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentuoja, kad išeitis iš ekonominės krizės yra kiekvienos šalies politikų atsakomybė. Tokias išvadas valstybės vadovė pareiškė pasibaigus pirmajai Europos Vadovų Tarybos, kurioje buvo kalbama apie makroekonominius ir socialinius dalykus, dienai.

„Nuo politinės atsakomybės, būtent krizių metu, nei viena Vyriausybė nėra atleista ir visos problemos remiasi ne į bendras rekomendacijas, ne į tai, kad Briuselis kažką diktuoja, o tai, kad kiekviena valstybė, valdžioje esanti politinė jėga turi prisiimti atsakomybę už tai ką daro“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams ketvirtadienį Briuselyje.

Pasak valstybės vadovės, jokie Europos Vadovų Tarybos sprendimai nepadės, jei nebus politinės valios jų vykdyti.

Kiekviena valstybė, valdžioje esanti politinė jėga turi prisiimti atsakomybę už tai ką daro. Sakė D. Grybauskaitė.

„Visiškai nesvarbu, kokias rekomendacijas mes priimame, jei valstybės jų nevykdo, krizė yra neišvengiama. Visi pavyzdžiai, visų šalių parodė, kad praktiškai tokių krizių rezultatas yra socialinės įtampos, ir dažniausia problema yra politinio sutarimo ir politinės atsakomybės stoka“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė pavyzdžiu savo argumentams iliustruoti pasirinko Baltijos šalis. „Viskas remiasi į atskirų šalių politikų atsakomybę, kaip jie dirba savo šalyse, dirba žmonėms ar sau, nuo rinkimų iki rinkimų, tai ir viskas. Tvarkytis reikia vis tiek patiems, kaip ir Lietuva, Baltijos regionas tvarkėsi“, – teigė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovės įsitikinimų ideologinių skirtumų krizės akivaizdoje būti negali. „Ekonominė krizė yra ne ideologija, tai yra bėda, ir tai yra bėda visoms šalims. Ideologinio skirtumo taupyti ar skatinti tikrai nėra, tai turi būti daroma“, – sakė D. Grybauskaitė.

2012 m. pabaigos ekonominės veiklos silpnumas reiškia kuklias šių metų pradines pozicijas. Atsižvelgiant į tai ir į lėtesnį, nei anksčiau tikėtasi, augimo atsigavimą, prognozuojama, kad 2013 m. BVP augs nedaug (0,1 proc.), o euro zonoje susitrauks (-0,3 proc.).

Lietuvoje 2013 m. numatomas 3,1% BVP augimas. Ketvirtiniai BVP pokyčiai bus dinamiškesni, nei galima spręsti pagal metinius duomenis, ir prognozuojama, kad 2013 m. paskutinio ketvirčio BVP 1,0 proc. viršys 2012 m. paskutinio ketvirčio Europos Sąjungos lygį ir 0,7 proc. – euro zonos lygį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min