Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė Dainiui Pavalkiui rėžė, kad profesinių mokyklų vadovai ne visada skiriami skaidriai

Dainius Pavalkis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dainius Pavalkis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį pas prezidentę Dalią Grybauskaitę buvo iškviestas švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Jis iš šalies vadovės išgirdo priekaištą dėl profesinių mokyklų vadovų skyrimo – tai, prezidentės manymu, ne visada vyksta skaidriai.

Apie tai po susitikimo pranešė D.Grybauskaitės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė.

„Prezidentė mano, kad ne visada, jos nuomone, kai kurių profesinių mokyklų vadovai yra skiriami skaidriai. Paprašė ministro žymiai labiau prižiūrėti ir nepolitizuoti skyrimų“, – sakė ji.

D.Pavalkis net nebandė su prezidente ginčytis.

„Negalėjau nesutikti, nes pastabos, ko gero, buvo teisingos. Reikia pripažinti, kad taip“, – apie tai paklaustas sakė D.Pavalkis.

Negalėjau nesutikti, nes pastabos, ko gero, buvo teisingos. Reikia pripažinti, kad taip.

Jis tikino, kad su prezidente buvo aptarti žingsniai, ką galima padaryti, kad taip nebūtų: „Skaidrumas, kompetencijų vertinimas ir panašūs dalykai. Profesinėms mokykloms keliami reikalavimai reikalauja naujo požiūrio į vadovus. Negaliu pasakyti, kad mes niekada nekeisime nė vienos profesinės mokyklos vadovo, nes turime užtikrinti verslo dalyvavimą tokių mokyklų struktūroje, verslo įtaka ir parenkant vadovus ir formuojant programą, ir formuojant mokyklos tikslus, atitinkančius ūkio poreikį, tikrai bus“.

Prezidentė nori, kad vaikai būtų mokomi atlaikyti informacines atakas

V.Būdienės teigimu, D.Grybauskaitė iškėlė patriotinio moksleivių ugdymo klausimą.

„Šiame informacinės propagandos atakų amžiuje švietimo sistema yra svarbi ugdant piliečius atspariais, kritiškai mąstančiais, mokančiais palyginti ir suprasti, atsirinkti informaciją, kokios grėsmės valstybei gresia“, – sakė ji.

Šiame informacinės propagandos atakų amžiuje švietimo sistema yra svarbi ugdant piliečius atspariais, kritiškai mąstančiais, mokančiais palyginti ir suprasti, atsirinkti informaciją, kokios grėsmės valstybei gresia.

V.Būdienė pridūrė, kad tam reikia parengti naujas nacionalines lituanistikos plėtros programas, kultūrinės ir istorinės edukacijos programas.

Pasak patarėjos, ministro ir prezidentės pokalbyje didžiausias dėmesys buvo skirtas profesinio mokymo sistemai ir jos tobulinimui. Darbo rinka, anot patarėjos, reikalauja kitokių kompetencijų ir kitokios mokymo sistemos – reikia šios srities reformos.

Prezidentė su ministru aptarė mokinio krepšelio pertvarką.

Anot D.Pavalkio, galbūt nuo mokinio krepšelio bus pereita prie klasės krepšelio sistemos.

Ministras pakomentavo ir kai kurių abiturientų priekaištus dėl sunkaus anglų kalbos egzamino. D.Pavalkio teigimu, po to, kai buvo paskelbti šio egzamino rezultatai, aukštos gaidos nurimo.

„Aišku, buvo problemų. Aišku, mes leidome keliems mokiniams perlaikyti egzaminus, nes gali būti, kad buvo techninė klaida. Tačiau apskritai ypatingų nutikimų, sensacijų šių metų egzamine nebuvo. Egzaminus įvertins specialistai. Mūsų laikais, kai laikėme egzaminus, buvo viskas labai panašiai“, – sakė ministras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min