Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 8d. 13:24 , atnaujinta: 2014 balandžio 8d. 16:24

Dalia Grybauskaitė: dėl NATO karinės bazės Lietuvoje sprendimas bus priimtas ne viešose diskusijose

Prezidentė sėdo prie karinio šarvuočio vairo ir išbandė net kulkosvaidį
Gintauto Tiškos nuotr. / Prezidentė sėdo prie karinio šarvuočio vairo ir išbandė net kulkosvaidį

Marijampolėje besilankanti prezidentė Dalia Grybauskaitė neatmetė galimybės Lietuvoje įkurti NATO karinę bazę. Sprendimus, anot jos, turėtų nulemti saugumo situacija aplink Lietuvą, o juos priimti ketinama ne viešose diskusijose.

Prezidentė pripažįsta, kad Lietuvos Konstitucija neleidžia įrengti mūsų šalyje svetimų šalių karinių bazių, bet vis dėlto tvirtina, jog gali tekti ieškoti sprendimų dėl saugumo.

„Dėl NATO bazių, tai 137 Konstitucijos straipsnis draudžia užsienio šalių karinių bazių buvimą Lietuvos teritorijoje. O dėl padidinto saugumo priemonių ir taip vadinamų saugumo planų įgyvendinimo, tai, be jokios abejonės, diskusijos ne tai, kad vyksta, bet sprendimai priimami priklausomai nuo poreikio ir bus priimti, jeigu pasikeis saugumo situacija aplink Lietuvą“, – kalbėjo prezidentė, paklausta apie galimybę Lietuvoje įkurti NATO bazę.

Sprendimai priimami priklausomai nuo poreikio ir bus priimti, jeigu pasikeis saugumo situacija aplink Lietuvą, – sakė D.Grybauskaitė.

Vis dėlto D.Grybauskaitė patvirtino, kad Lietuvos saugumui būtini sprendimai bus priimti ne viešų diskusijų metu.

Lietuvos Konstitucijos 137 straipsnis skelbia, kad „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių“.

Praėjusią savaitę premjeras Algirdas Butkevičius apie tokios bazės galimybę Lietuvoje kalbėjo, kad „aljanso nariai turėtų svarstyti šitą klausimą ir priimti sprendimą“.

A.Paulauskas įgėlė D.Grybauskaitei

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, D.Grybauskaitės konkurentas Prezidento rinkimuose Artūras Paulauskas teigia buvęs šokiruotas prezidentės žodžių, kad NATO bazių Lietuvoje būti negali.

„Buvau šokiruotas prezidentei pareiškus, kad NATO bazių Lietuvoje būti negali. Konstitucinio teismo 2011 m. kovo 15 d. nutarime yra aiškiai pasakyta, kad Konstitucijos 137 str. įtvirtintas draudimas netaikomas karinėms bazėms, kurias pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, Seimo ratifikuotą kolektyvinės gynybos sutartį valdo ir kontroliuoja Lietuvos Respublika bendrai su valstybėmis sąjungininkėmis. NATO karinė bazė kaip tik ir būtų tokia. Ką tik minėjome NATO narystės Lietuvoje dešimtmetį, o valstybės vadovė nežino, kad mes ir esame NATO, o mūsų bazės – NATO bazės“, – pabrėžė A.Paulauskas.

A.Paulauskas sakė, kad tokie pareiškimai verčia abejoti prezidentės kompetencija gynybos srityje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min