Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: gyventojų surašymo rezultatai įpareigoja užtikrinti kokybiškesnį gyvenimą Lietuvoje (papildyta)

Akcijoje „Darom 2011“ dalyvauja ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.
BFL/ Tomo Lukšio nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Seimo pirmininke Irena Degutiene ketvirtadienį aptarė politinę ir ekonominę situaciją šalyje, svarbiausius šalies gyventojams įstatymų projektus, jų rengimo kokybę ir įgyvendinimo užtikrinimą.

Prezidentė su Seimo vadove sutarė ypatingą dėmesį skirti įstatymų projektams, kurie susiję su žmonių gyvenimo kokybe, paslaugų rinkos demonopolizavimu bei politinės korupcijos suvaldymu, rašoma pranešime spaudai. Tam, kad žmonės jaustųsi saugūs savo valstybėje, pasak prezidentės, būtina ne tik grąžinti sumažintas pensijas, bet ir pradėti esminę socialinės srities pertvarką.

„Žmonėms reikia aiškumo, stabilumo ir skaidrumo. Visuotinio gyventojų surašymo rezultatai įpareigoja neatidėlioti Sodros reformos, naikinti suvaržymus verslui ir užtikrinti stabilią mokestinę sistemą, iki rudens pertvarkyti šilumos ūkį, visomis įmanomomis priemonėmis mažinti korupciją“, – susitikime su Seimo pirmininke pabrėžė prezidentė.

Na, nėra Lietuva tokia baisi juoda duobė, iš kurios nebegalima išlipti, – sakė I.Degutienė.„Akivaizdu, kad emigracijos mastai gerokai skiriasi nuo kitų Europos valstybių, kurios irgi išgyveno tokią pat krizę, kaip Lietuva, ir galbūt net blogesnėje situacijoje yra, tačiau emigracijos mastų tokių neturi. Taigi natūraliai kyla klausimas, kodėl žmonės taip bėga iš Lietuvos? Aišku, yra ekonominės priežastys, bet, matyt, trūksta ir socialinio teisingumo. O galbūt Lietuvoje susiformavo ir pakankamai negatyvus psichologinis klimatas“, – po susitikimo žurnalistams sakė Seimo pirmininkė I.Degutienė.

Ji pridūrė tame įžvelgianti ir žiniasklaidos įtakos, bei ragino žurnalistus „formuoti pozityvą“. „Na, nėra Lietuva tokia baisi juoda duobė, iš kurios nebegalima išlipti. Atrodo taip nupieštas gyvenimas, kad baisiau Europoje niekur nėra“, – sakė I.Degutienė.

Prezidentės iniciatyva parengtos ir Seimo pavasario sesijai jau pateiktos Viešųjų pirkimų, Šilumos ūkio ir Konkurencijos įstatymų bei Civilinio ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksų, STT ir Prokuratūros įstatymo pataisos, kuriomis siekiama skaidrumo viešųjų pirkimų, komunalinių paslaugų teikimo ir teisėsaugos institucijų veikloje.

Politinės valios ir sutarimo, pasak Prezidentės, reikia siekiant užtikrinti kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas, pertvarkant gamtinių dujų sektorių, taip pat alternatyviosios energetikos šaltinių plėtrai.

Sprendimai, galintys užtikrinti kokybiškesnį gyvenimą šalies žmonėms ir sustabdyti emigraciją, pasak Prezidentės, yra prioritetiniai, todėl su Seimo pirmininke sutarta didesnį dėmesį skirti ne tik įstatymų kokybei ir priėmimui, bet ir jų įgyvendinimui bei poveikio analizei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Emigracija
Parašykite atsiliepimą apie 15min