Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 17d. 09:20

Dalia Grybauskaitė ir Irena Degutienė pareiškė užuojautą dėl Rimanto Petro Sližio netekties

Seimo pirmininkė Irena Degutienė Seimo vardu pareiškė užuojautą dėl pirmojo Lietuvos mokslo tarybos pirmininko profesoriaus Rimanto Petro Sližio netekties. Užuojautą pareiškė ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mirus pirmajam Lietuvos mokslo tarybos pirmininkui profesoriui Rimantui Petrui Sližiui, nuoširdžiai užjaučiu Velionio šeimą ir artimuosius, draugus ir kolegas, visą Lietuvos mokslininkų šeimą.

Lietuva neteko talentingo mokslininko, gabaus organizatoriaus, šviesaus ir garbingo žmogaus. Šviesaus atminimo Rimantas Petras Sližys buvo iš tų asmenybių, kurios kantriu ir nuosekliu darbu kūrė Lietuvos mokslą, kėlė jį į tarptautinį lygmenį, kaupė profesinę patirtį, kad vėliau ją perduotų jaunesniems kolegoms. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, Velionis daug ir aktyviai dirbo, kurdamas šalies mokslo ir studijų sistemą, rengdamas šios srities teisės aktus, su bičiuliais ir kolegomis inicijuodamas Lietuvos mokslininkų sąjungos įkūrimą. Lietuvos mokslo istorija Rimantą Petrą Sližį visada minės ir kaip žmogų, tapusį pirmuoju Lietuvos mokslo tarybos vadovu, vieną aktyviausių šios institucijos narių.

Visuotinė pagarba ir sąžiningais darbais bei žmogiškąja šiluma užtarnautas dėkingumas telydi Velionio Rimanto Petro Sližio vardą ir atminimą“, – sakoma užuojautoje.

„Pirmąjį atkurtos nepriklausomos Lietuvos mokslo tarybos pirmininką profesorių R.P.Sližį prisiminsime kaip žmogų, visą gyvenimą paskyrusį chemijos mokslui ir labai daug prisidėjusį kuriant mokslo bei studijų sistemą pirmaisiais atkurtos Lietuvos valstybės metais. Velionis buvo vienas iš Lietuvos mokslininkų sąjungos steigėjų, ilgametis Mokslo bei studijų departamento vadovas, ne tik daug kūręs, bet ir energingai talkinęs jauniesiems mokslininkams. Reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio artimiesiems, bendradarbiams ir visai Lietuvos mokslo visuomenei", – rašoma Dalios Grybauskaitės užuojautoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min