Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė ir Rimantas Šadžius sutarė skirti daugiau lėšų krašto apsaugai

Dalia Grybauskaitė ir Rimantas Šadžis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rimantas Šadžiaus ir Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio rytą prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su finansų ministru Rimantu Šadžiumi. Prezidentę perrinkus antrajai kadencijai, Vyriausybė grąžins savo įgaliojimus ir visas ministrų kabinetas dabar bus tvirtinamas iš naujo. Ministras su prezidente daugiausia dėmesio susitikimo metu skyrė krašto apsaugos finansavimui, mokesčių surinkimui.

Gynybai skirs reikšmingai daugiau lėšų

Prezidentės vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas po 50 minučių trukusio susitikimo sakė, kad bus rasta papildomų asignavimų krašto apsaugai.

„Prezidentė akcentuoja, kad valstybės saugumui grėsmės kyla jau dabar, dėl to reikia didinti krašto apsaugos finansavimą jau neatidėliojant, jau šiemet. Mūsų ekonomikos augimas leido suderinti visus valstybei svarbius sprendimus ir gynybos poreikį. Esame pajėgūs įsivesti eurą ir pasirūpinti sunkiausiai besiverčiančiais žmonėmis. Priešinti socialinius poreikius bei gynybos finansavimą yra nekorektiška ir neatitinka valstybės saugumo interesų“, – tokią prezidentės poziciją perdavė N.Udrėnas.

 Kitais metais planuojame reikšmingai padidinti krašto apsaugos finansavimą, nes šiuo metu iš tikrųjų to finansavimo lygmens atsilikimas nuo mūsų partnerių NATO yra gana didelis, – po susitikimo sakė finansų ministras.

Lėšų gynybai bus ieškoma pasitelkiant vidinius resursus, mažinant šešėlinę ekonomiką, efektyviau surenkant valstybės biudžetą. Didinti gynybos finansavimą ketinama dar šiemet, kol kas galutinai nenuspręsta, kokie bus tų papildomų lėšų šaltiniai. Dėl to deficitas nedidės.

„Vienas svarbiausių mūsų prioritetų yra  saugumas. (...) Kitais metais planuojame reikšmingai padidinti krašto apsaugos finansavimą, nes šiuo metu iš tikrųjų to finansavimo lygmens atsilikimas nuo mūsų partnerių NATO yra gana didelis“, – po susitikimo sakė finansų ministras.

Pasak jo, reikia užtikrinti, kad krašto apsauga būtų finansuojama ne tik sklandžiai, bet finansavimas didėtų. Saugumą, pasak R.Šadžiaus, valstybėje reiškia ir finansinis saugumas.

„Finansų sistemos tvarumą turime užtikrinti, tęsiant tas priemones, kurių mes jau ėmėmės. Fiskalinės drausmės laikymasis ir fiskalinės priežiūros tobulinimas“, – sakė R.Šadžius.

Taip pat labai svarbus Lietuvai yra euro įvedimais. Europos Komisijos rekomendacijos bus aiškios jau šį trečiadienį.

„Tikėkimės, kad jos bus teigiamos. (...) Manau, kad euro įvedimas Lietuvoje pavyks taip pat sklandžiai, o gal net sklandžiau negu mūsų kaimyninėje Latvijoje“, – sakė R.Šadžius.

Kritikos strėlės VMI

Ne kartą už prastą mokesčių surinkimą kritikuota Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kritikos neišvengė ir šįkart. N.Udrėnas išreiškė abejonę, ar VMI vadovybė yra kompetentinga, jeigu mokesčių planas yra nuolatos nevykdomas.

„Negebėjimas susitvarkyti su pavestomis užduotimis ir biudžeto surinkimo rodikliai kelia klausimą, ar Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovybė sugeba šiuos reikalus spręsti tinkamai“, – prezidentės poziciją išsakė jos patarėjas.

Negebėjimas susitvarkyti su pavestomis užduotimis ir biudžeto surinkimo rodikliai kelia klausimą, ar Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovybė sugeba šiuos reikalus spręsti tinkamai, – svarsto prezidentė.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį mokestinių pajamų į valstybės biudžetą surinkimo planas įvykdytas tik 98 proc. Gauta 4,05 mlrd. Lt, o tai yra 81,5 mln. Lt mažiau, nei prognozavo Finansų ministerija. Daugiausia pajamų pirmąjį šių metų ketvirtį sulaukta iš PVM – 2,480 mlrd. Lt, tačiau tai yra 126 mln. Lt mažiau nei prognozuota.

„PVM surinkimo gerinimui reikalingos dviejų rūšių priemonės. Visų pirma tai įstatymų projektai, kuriuos mes pateikėme, tai ne tik pirkėjo, bet ir pardavėjo įtraukimas į galimai neteisėtą sandorį. Sklandesnis dalijimasis informacija su finansų institucijomis, kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Be abejo, kasdienis PVM surinkimo administravimas ir apskaitymas yra darbo baras. Prezidentė išsakė nemažai kritikos Valstybinei mokesčių inspekcijai“, – sakė R.Šadžius.

Ieškos naujo aplinkos ministro

Kol kas žinoma tik apie vieną būtiną keitimą Vyriausybėje – aplinkos ministras „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis buvo išrinktas į Europos Parlamentą ir nusprendė ten vykti.

Dieną po rinkimų prezidentė sakė, kad iki liepos 12 dienos, kai bus inauguruota, kalbėsis su ministrais apie jų darbą.

„Turime įvairių geriau ar blogiau dirbančių ministrų. Iki inauguracijos susitiksiu su visais ministrais, kalbėsiu, ką jie dar galėtų padaryti, kalbėsiu su dauguma, su premjeru. Čia noriu atkreipti dėmesį, kad daugeliu atveju problema yra net ne ministrai, o viceministrai. Nors prezidentas tiesiogiai tam įtakos nedaro, bet pokalbiai bus“, – sakė D.Grybauskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min