Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 13d. 07:47

Dalia Grybauskaitė išskrido į Briuselį, kur Europos vadovai svarstys priemones ekonominiam stabilumui užtikrinti

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį, kuriame bus svarstomi klausimai dėl Europos Sąjungos plėtros, gynybos ir saugumo politikos bei aptariamos priemonės ilgalaikiam ekonominiam stabilumui užtikrinti.

ES vadovai taip pat aptars pasiūlymus dėl efektyvesnės Europos Sąjungos ekonominės ir pinigų politikos bei griežtesnės bankų priežiūros.

Prezidentės teigimu, kitąmet ES svarbiausia imtis veiksmingų priemonių ekonomikos sąstingiui įveikti ir po krizės išaugusiam nedarbui mažinti. Per pastaruosius metus bedarbių skaičius ES išaugo 2 milijonais, jaunimo nedarbo problema didelė tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Jaunimo nedarbas Lietuvoje – 24 proc., tai viršija ES vidurkį.

Siekiant užtikrinti ilgalaikį ekonomikos stabilumą siūloma įkurti bankų sąjungą – ji garantuotų vieningą ir griežtesnę euro zonos šalių bankų priežiūrą. Lietuva ateityje ketina įsivesti eurą, o mūsų ekonomika glaudžiai susijusi su euro zonos šalimis, todėl vieningos bankų priežiūros taisyklės svarbios ir mūsų šaliai.

EVT posėdyje taip pat bus aptariamos Bendrosios saugumo ir gynybos politikos gairės. Lietuva siūlo ypatingą dėmesį skirti iš išorės kylančioms grėsmėms. Efektyvesnis ES šalių bendradarbiavimas, gynybinių pajėgų apjungimas, inovacijos karinėje pramonėje gali prisidėti prie ekonominio augimo bei sustiprinti Europos saugumą.

Europos lyderiai aptars ir ES plėtros galimybes bei įvertins ES narystės siekiančių Balkanų šalių ir Turkijos pažangą. Prezidentės teigimu, šie sprendimai turi būti pamatuoti, o šalys – atitikti keliamus reikalavimus. Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu Bendriją turėtų papildyti viena nauja narė – Kroatija.

Prieš EVT posėdį Lietuvos Prezidentė bendrus regioninius interesus aptars tradiciniame Šiaurės ir Baltijos (NB6) valstybių bei vyriausybių vadovų susitikime.

VIDEO: Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymas Briuselyje (lietuvių ir anglų kalbomis)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min