Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 22d. 13:16

Dalia Grybauskaitė: Lietuvos ir Baltijos šalių kaimynystėje didėja kariuomenės ir ginkluotės skaičius

Dalia Grybauskaitė
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos gynybos atašė aptarė situaciją reziduojamose valstybėse, gynybos politikos aktualijas ir tarptautinį bendradarbiavimą bei pasirengimą kitų metų pavasarį Čikagoje (JAV) įvyksiančiam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui.

Pasak prezidentės, svarbiausi šalies gynybos politikos siekiai – kolektyvinės gynybos principo įtvirtinimas per pratybas, realus gynybos planavimas ir nuolatinės oro policijos misijos Baltijos šalyse užtikrinimas.

Prezidentė atkreipė gynybos atašė dėmesį į Lietuvos ir Baltijos šalių kaimynystėje didėjantį kariuomenės ir ginkluotės skaičių, vykdomus intensyvius karinius mokymus. Pasak šalies vadovės, šiuo metu NATO matomumas ir realus buvimas yra ypač svarbūs Lietuvai, rašoma Prezidentūros išplatintame pranešime spaudai.

Lietuva siekdama apginamumo garantijų savo šaliai, pasak prezidentės, ir pati aktyviai prisideda prie NATO pajėgų stiprinimo. Matomiausias Lietuvos indėlis – Lietuvos kariai, dalyvaujantys tarptautinėse operacijose, taip pat šiais metais įsteigtas Energetinio saugumo centras, kuris turėtų tapti NATO kompetencijos centru.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min