Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 9d. 14:38

Dalia Grybauskaitė Visagino „Atgimimo“ gimnazijos ir Vilniaus Lietuvių namų gimnazistams: jauskimės savo šalies šeimininkais

Dalia Grybauskaitė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Visagino „Atgimimo" gimnazijos ir Vilniaus Lietuvių namų gimnazistams vedė pilietinio ugdymo pamoką „Pareiga Lietuvai". Šalies vadovė su mokiniais kalbėjo apie atkaklų lietuvių tautos laisvės ir nepriklausomybės siekį bei diskutavo apie pilietiškumo svarbą šiandieninėje visuomenėje.

Kaip pranešė prezidentūra, valstybės vadovė pabrėžė, kad, siekdama laisvės, Lietuva nuėjo ilgą ir sudėtingą kelią, todėl dabar laisve mes turime ne tik džiaugtis ir naudotis, bet ir toliau kurti bei būti už ją atsakingi.

„Turėsime tokią Tėvynę ir tokią laisvę, kokią susikursime patys. Visi mes esame atsakingi už šiandienos Lietuvą, todėl būkime pilietiški, dalyvaukime Lietuvos valstybės gyvenime ir jauskimės savo šalies šeimininkais. Tik taip išsaugosime savo šalį laisvą. Laisvė – tai ne tik galimybė, bet ir pareiga", – sakė ji.

Prezidentė pabrėžė, kad didelė atsakomybės dalis ugdant jaunąją kartą ir plėtojant atvirą pilietinę visuomenę tenka Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklai, todėl kiekvienas mokytojas turėtų didelį dėmesį skirti patriotiniam ir pilietiniam jaunimo ugdymui.

Jaunuomenė turi būti ugdoma ne tik tradicinėse pamokose, bet ir kitais paveikiais būdais, skatinant jaunimą aktyviai dalyvauti pilietinėje ir bendruomeninėje veikloje.

Žurnalistai prezidentės susitikime su moksleiviais dalyvauti negalėjo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min