Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 27d. 11:58 , Atnaujinta: 2015 lapkričio 27d. 12:59

Dalia Grybauskaitė: nauji radarai sustiprins Lietuvos ir NATO sienų apsaugą

Dalia Gyrbauskaitė dalyvauja ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje.
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus / Dalia Gyrbauskaitė dalyvauja ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje.

Nauji ilgojo nuotolio radarai sustiprins ne tik Lietuvos, bet ir NATO sienų apsaugą, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji penktadienį Prienų rajone dalyvavo ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje.

Nauji ilgojo nuotolio radarai sustiprins ne tik Lietuvos, bet ir NATO sienų apsaugą, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ji penktadienį Prienų rajone dalyvavo ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje.

„Lietuva tampa dar saugesnė. Jau netrukus čia atsirasiantis radiolokacinis postas ne tik sustiprins mūsų nacionalinės oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemą, bet ir padės užtikrinti viso Aljanso rytinių sienų apsaugą. Tai svarbus strateginis projektas, tarnausiantis visų Lietuvos žmonių saugumui ir gerovei“, – sakė šalies vadovė.

Pasak jos, aukščiausios technologijos ir naujausios kartos radarai sustiprins priešlėktuvinės gynybos sistemą ir užtikrins nepertraukiamą oro erdvės stebėjimą, kurį Lietuva privalo garantuoti priimdama NATO oro policiją.

KAM inforgrafkas/Ilgojo nuotolio radarai
KAM inforgrafkas/Ilgojo nuotolio radarai

„Tai bus naujausia technologija, kokia diegiama NATO šalyse. Galėsime didžiuotis, kad galime užtikrinti pilnai savo įsipareigojimus tiek apsaugant Lietuvą, tiek mūsų rytinį viso Aljanso pasienį. Tai atitiks aukščiausius NATO standartus“, – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Oro erdvės stebėjimo postuose bus visiškai atnaujinta infrastruktūra, įrengti nauji NATO standartus atitinkantys aukščiausios klasės tolimojo siekio radarai. 

Prienų rajonas – ne vienintelė vieta, kurioje modernizuojamas oro erdvės stebėjimo postas. Radiolokaciniai postai taip pat atnaujinami Ignalinos ir Šilutės rajonuose, teigiama Prezidentūros pranešime.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, bus visiškai atnaujinta šių postų infrastruktūra, įrengti nauji NATO šalies gamintojo tolimojo siekio radarai, pakeisiantys iki šiol turimus Rusijoje pagamintus tolimojo siekio radarus.

„2005 metais buvo pastatyti nauji vidutinio nuotolio radarai. Tuo metu jie labai pagerino oro erdvės stebėseną, bet nepakankamai. Dar 2006 metais priimtas sprendimas įsigyti ilgojo nuotolio radarų. Šiandien mes stovime prie statomo bokšto pirmojo, ir kiti bokštai statomi, po metų-pusantrų turėsime veikiančią visą sistemą, kuri dar labiau pagerins oro stebėjimo sistemą“, – tvirtino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Su naujais radarais Lietuva užtikrins geresnį oro erdvės stebėjimą, kurį privalo garantuoti kaip NATO oro policijos misiją priimančioji šalis, taip pat radiolokatorių kuriamas oro erdvės paveikslas pagerins sąlygas karo aviacijai, kovinių karinių oro pajėgų daliniams veikti ir paieško ir gebėjimo operacijos vykdyti.

Radiolokacinių postų Prienų rajone ir Šilutės rajone statybos darbus planuojama baigti kitąmet, o visišką operacinį pajėgumą jie pasieks iki 2019 metų. Radiolokacinio posto Ignalinos rajone statybos prasidės vėliau.

Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas savo ruožtu žurnalistams penktadienį teigė, kad nors radarai negina Lietuvos oro erdvės, tai vieni svarbiausių oro gynybos elementų.

„Turėdami dabartinius radarus galime gana gerą radiolokacinį paveikslą sukurti, kuris reikalingas mums stebėti oro erdvę, bet nauji radarai tiesiog pagerins situaciją“, – sakė jis.

Anot vado, pagal techninius duomenis, ilgo nuotolio radarai gali matyti iki 400 km atstumą, o jų aukščio matomumas priklauso nuo daugelio parametrų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min