Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė nepriėmė pinigų iš ją remiančio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio

Dalia Grybauskaitė ir Eligijus Masiulis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Eligijus Masiulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Antrosios kadencijos sieksianti prezidentė Dalia Grybauskaitė nepriėmė Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio aukos – pinigai sugrąžinti į jo sąskaitą. Tačiau taip nutiko ne dėl to, kad E.Masiulis kuo nors neįtiko D.Grybauskaitei, tiesiog politikas dar neužpildė praėjusiųjų metų turto ir pajamų deklaracijos.

Kaip skelbiama Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tinklalapyje, 500 litų, kuriuos E.Masiulis bandė paaukoti D.Grybauskaitei, buvo grąžinti.

Kai deklaruos, tada priimsime, – sakė J.Žutautienė.

D.Grybauskaitės iždininkė Jolanta Žutautienė 15min.lt paaiškino, E.Masiulis nedeklaravo 2013 metų pajamų ir turto.

„Įstatyme parašyta, kad tokiais atvejais mes privalome grąžinti, o kai deklaruos, tada priimsime“, – sakė ji.

E.Masiulis: deklaraciją pildau balandį

Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys Eligijus Masiulis 15min.lt teigė, kad iš tiesų kol kas neužpildė deklaracijos.

„Kasmet aš deklaruoju balandžio mėnesį, deklaruoju elektronine sistema, o šiuo metu fiziškai negaliu to padaryti, nes Seimo buhalterija apie mano pajamas nėra įkėlusi elektroninės pažymos“, – paaiškino E.Masiulis.

Dabar, matyt, teks paremti simboliškai 40 Lt auka, – sakė E.Masiulis.

Jam atrodo keista, kodėl rinkimų finansavimą reglamentuojantis įstatymas numato, kad tą akimirką, kai aukoji, jau turi būti deklaravęs turtą ir pajamas.

„Dabar, matyt, teks paremti simboliškai 40 Lt auka, kuri nereikalauja būti deklaravusiu, o vėliau deklaruosiu turtą ir pajamas“, – sakė jis.

Liberalų sąjūdis sausį paskelbė prezidento rinkimuose remsiantis D.Grybauskaitę, jai paramą yra pareiškę ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Nepriėmė pinigų iš Vito Tomkaus

Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad D.Grybauskaitė nepriėmė „Respublikos leidinių grupės“ leidėjo Vito Tomkaus 3,9 tūkst. Lt aukos.

J.Žutautienė 15min.lt sakė, kad taip nutiko dėl tos pačios priežasties – V.Tomkus taip pat nėra deklaravęs turto ir pajamų už praėjusius metus.

VRK duomenimis, D.Grybauskaitė iš viso nepriėmė aukų iš 6 aukotojų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min