TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė nepritaria taupymui pensininkų sąskaita

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė nepalaikysianti siūlymo atidėti pensijų grąžinimą į prieškrizinį lygį, nes, pasak jos, taupyti pensininkų sąskaita nebegalima. Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius nekomentuoja, ar pensijų atstatymo atidėjimo klausimą Vyriausybė derino su prezidente.

„Taupyti reikia, kritinė situacija nesibaigia, bet ne labiausiai pažeidžiamų piliečių sąskaita, todėl nepalaikysiu, kad tai būtų daroma pensininkų sąskaita. Būtina šalia taupymo priemonių galvoti ir apie papildomų mokesčių įvedimą, ypač prabangos prekėms ir brangaus kilnojamo ir nekilnojamo turto apmokestinimui. Pabrėžiu – prabangaus turto“, – „Litexpo“ rūmuose antradienį žurnalistams sakė prezidentė.

Anot jos, pensijos turi būti atstatytos, nes vien jų sąskaita taupyti nebegalima: „Tai trečia taupymo banga per dvejus metus ir Lietuva regione, kaip minėjau, turi mažiausias vidutines pensijas, ir tai jau yra tam tikras ženklas, kad taupymas ir išėjimas iš krizės buvo daromas socialiai sunkiausiai išgyvenančių sluoksnių sąskaita.“

D.Grybauskaitė teigė, kad greitai keičiantis ekonominėms prognozėms, tos, kurių pagrindu buvo parengtas pirmasis biudžeto variantas, jau nebegalioja.

„Todėl galvoti apie papildomas priemones, kaip sumažinti biudžeto išlaidas, yra būtina. Todėl iš principo pagrindinei priemonei mažinti valdymo, biurokratinio aparato išlaidas visiškai pritariu, ar tai būtų 2, 3 ar 4 porc., čia jau turi Vyriausybė ir koalicija apsispręsti“, – sakė šalies vadovė.

„Noriu priminti vieną dalyką, kad Lietuva nuo 2009 metų vykdo taupymo priemones, apribodama būtent vartojimą – nė kiek nebuvo naudojami kiti instrumentai, pavyzdžiui, pajamų padidinimo instrumentai ir būtent dėl tokio taupymo per šį kritinį laikotarpį Lietuva, deja, padidino socialinę atskirtį iš visų ES šalių. Šiandieną Lietuvoje pensija mažesnė regione net už Latvijos ir vidutinė siekia tik 800 litų, Latvijoje – 900, o Estijoje – virš 1 000“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Pensijų klausimo nederino su prezidente?

Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas V.Valentinavičius 15min.lt pakartojo Vyriausybės vadovo antradienį ryte pasakytus žodžius, kad jeigu atsiras galimybė grąžinti visas pensijas, ir tos galimybės bus biudžeto pajamų dalyje, jis tam pritars.

Paklaustas, ar siūlymas kitąmet pensininkams atkurti tik 50 proc.buvusių pensijų nebuvo derintas su prezidente, V.Valentinavičius aiškino to komentuoti negalintis. „Tikrai negaliu komentuoti, kaip ten buvo“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min