Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 02 13, 09:33

Dalia Grybauskaitė norėtų, kad užsienio reikalų ministras nekalbėtų valstybės vardu?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad skiriami pareigūnai, koks yra užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, neturėtų kalbėti valstybės vardu. Taip ji atsiliepė apie ministro atsiprašymą Lenkijoje.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Valstybės vardu daryti pareiškimus gali tiktai tautos renkami pareigūnai, o ne skiriami“, – žurnalistams lankydamasi Mykolo Biržiškos gimnazijoje sakė prezidentė.

Primename, kad anksčiau ji sukritikavo ir Lietuvos ambasadorių JAV Žygimantą Pavilionį, pagyrusį L.Linkevičių už jo atsiprašymą.

Primename, kad užsienio reikalų ministras L.Linkevičius per viešnagę Lenkijoje atsiprašė lenkų tautos už tai, kaip Lietuvos politikai pasielgė tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento L.Kaczynskio atžvilgiu, kai 2010 m. Lietuvoje viešint Lenkijos vadovui Seimas nepritarė lenkiškų pavardžių įteisinimui.

„Tai didžiulė gėda. L.Kaczynskis buvo didelis Lietuvos draugas. Tai, kas nutiko jo vizito metu, yra liūdna. Tuomet nebuvau Seimo nariu, tačiau norėčiau už tai atsiprašyti“, – sakė L.Linkevičius interviu įtakingam dienraščiui „Rzeczpospolita“.

„Už tai, kas tuo metu įvyko, man yra gėda. Atsiprašau. Mums tai skaudi pamoka“, – pakartojo ministras ir „Gazeta Wyborcza“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min