Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: nusikalstamumą ir kalinių skaičių galima sumažinti tik bendromis visuomenės pastangomis

Dalia Grybauskaitė aplankė Panevėžio pataisos namuose
Prezidentės spaudos tarnyba nuotr. / Dalia Grybauskaitė aplankė Panevėžio pataisos namuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė Panevėžio pataisos namuose kalinčias moteris, susipažino su jų buities, mokymosi, darbo sąlygomis, apžiūrėjo gaminių parodą, susitiko su nusikaltusiomis nepilnametėmis ir aplankė kalėjime vaikus auginančias mamas.

Kartu su nuteistosiomis prezidentė paragavo kalėjimo maisto ir aptarė grįžimo į bendruomenes ir socialinės reabilitacijos galimybes, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Šalies kalėjimuose šiuo metu kali daugiau nei 9 tūkstančiai žmonių, beveik 300 iš jų – moterys. Tyrimų duomenimis, pagal kalinių skaičių Lietuva – antroje vietoje tarp ES šalių. Teisingumo ministerija, visi, turime galvoti ne tik kaip pagerinti kalinimo sąlygas perpildytuose šalies kalėjimuose, bet ir kaip mažinti nusikalstamumą ir kalinių skaičių bei plačiau taikyti alternatyvias bausmes", – sako prezidentė.

Socialinė kalinių integracija, pasak prezidentės, yra visos visuomenes pareiga ir brandumo rodiklis. Nusikalstamumą ir kalinių skaičių galima sumažinti tik bendromis visuomenės pastangomis.

Šalies vadovė ragina kuo plačiau šalyje vystyti savanorystės ir pagalbos vieni kitiems projektus ir prisimenant rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės pradėtas socialinės atskirties mažinimo idėjas padėti ne tik neturtingoms šeimoms, vienišiems, bet ir kalintiems bei iš įkalinimo įstaigų grįžtantiems žmonėms integruotis į visuomenę.

Prezidentės teigimu, veiksminga priemonė su nusikalstamumu gali būti didelės atgrasančios baudos. Prezidentės iniciatyva parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma kelis kartus padidinti maksimalias pinigines baudas už kriminalinius, ekonominius ir finansinius nusikaltimus, rytoj bus svarstomos Seime.

 Kalėjimų pertvarkymui, pasak prezidentės, labai svarbus ir Seimui Teisingumo ministerijos pateiktas Probacijos įstatymas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min