Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 15d. 09:22

Dalia Grybauskaitė palaimino griežtesnes bausmes už rinkėjų papirkinėjimą

Dalia Grybauskaitė
BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Baudžiamojo kodekso, Kriminalinės žvalgybos ir Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymų pataisas, kuriomis sugriežtinta baudžiamoji atsakomybė už rinkėjų papirkinėjimą.

„Griežtesnės priemonės užtikrins efektyvesnę kovą su įžūliu rinkėjų papirkinėjimu ir neleis išvengti atsakomybės už šį demokratijos pamatus griaunantį nusikaltimą“ – pranešime spaudai cituojama prezidentė.

Pagal prezidentės teiktas pataisas, rinkėjų papirkinėjimas nuo šiol bus laikomas apysunkiu nusikaltimu, o bausmės už jį padidintos nuo 2 – 3 iki 4 -5 metų laisvės atėmimo. Taip pat baudžiamojon atsakomybėn bus traukiami ne tik rinkėjus papirkinėję asmenys, bet ir tie, kurie inicijavo ir organizavo šią nusikalstamą veiką.

Šalies vadovės siūlymu, atsakomybė už rinkėjų papirkinėjimą bus taikoma ne tik fiziniams, bet ir juridiniams asmenims – tai yra ir politinėms partijoms. Iki šiol politinės partijos neatsakė už nesąžiningai konkuruojančius ir sukčiaujančius savo narius.

Siekiant užtikrinti, kad Vyriausioji rinkimų komisija dirbtų objektyviai ir principingai, uždrausta partijų deleguotiems komisijos nariams spręsti rinkimų pažeidimų klausimus.

Baudžiamojo kodekso ir Kriminalinės žvalgybos įstatymų pataisos įsigalios nuo 2013 m. sausio 1 dienos, o Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo pataisos – nuo paskelbimo dienos „Valstybės žiniose“.

Prezidentė taip pat siūlo Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kuriose numatyta kandidatus į Seimą šalinti iš rinkimų iškart, kai tik nustatomi pažeidimai. Šiuo metu Seimo rinkimams galioja išskirtinė sąlyga, kai likus 15 dienų iki balsavimo, net ir užfiksavus pažeidimus, negalima pašalinti kandidatų ir partijos iš rinkimų. Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimuose tokių privilegijų nėra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min