Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 1d. 14:13

Dalia Grybauskaitė paragino ESBO ir Jungtines Tautas glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant tarptautines problemas

Dalia Grybauskaitė ir Ban Ki Moonu
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Ban Ki Moonu

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) viršūnių susitikimo rėmuose įvyko Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dvišalis susitikimas su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi Ban Ki Moonu.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog kitais metais pirmininkavimą iš Kazachstano perimančiai Lietuvai vienas svarbiausių ESBO uždavinių bus tolesnė šios organizacijos reforma, teigiama Prezidentės spaudos tarnybos pranešime spaudai.

„Jungtinės Tautos ir ESBO turi glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant tokias svarbias abiems organizacijoms problemas, kaip įsisenėję konfliktai, žmogaus teisių ir demokratijos pažeidimai, taip pat energetinio ir kibernetinio saugumo aspektai, kova su narkotikų platinimu. Pirmininkaujant Lietuvai siūlysiu, kad abiejų organizacijų sekretoriatai kuo efektyviau parengtų diskutuojamas temas ir derintų savo sprendimus", – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

JT Generalinis Sekretorius atkreipė dėmesį į demokratijos ir ypač laisvų rinkimų užtikrinimą, ypatingai pabrėždamas ESBO ir jai pirmininkausiančios Lietuvos pastangas užtikrinant objektyvų stebėjimą artėjančiuose Baltarusijos Prezidento rinkimuose.

JT Generalinis Sekretorius ir Lietuvos Prezidentė taip pat tarėsi kaip aktyviau koordinuoti ESBO ir Jungtinių Tautų bendrus veiksmus kovojant su narkotikų gabenimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min