Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė pasirašė pataisas, padėsiančias apsaugoti informacijos šaltinį

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuriomis siekiama garantuoti žiniasklaidos laisvę, užtikrinti žmogaus teisių apsaugą ir sustiprinti demokratiją.

„Teisėsaugos demonstruojama jėga ir sovietinio persekiojimo metodai yra netoleruotini. Negalime leisti, kad dėl nekompetencijos ir prievartos būtų toliau griaunami žmonių likimai ir menkinama Lietuva. Demokratinėje valstybėje visi turi laikytis Konstitucijos, gerbti žmogaus teises ir saugoti žiniasklaidos laisvę", – pranešime cituojama prezidentė.

Pasak jos, laisva žiniasklaida yra vienas iš demokratijos garantų, todėl žurnalistų teisė ir pareiga informuojant visuomenę turi būti gerbiama ir apsaugota.

Kratos, poėmiai, telefoninių pokalbių pasiklausymas, slaptas sekimas galės būti vykdomi tik dėl visuomenei gyvybiškai svarbių aplinkybių.

Prezidentės inicijuotomis pataisomis numatoma, kad žiniasklaidos laisvę ir žmogaus teises suvaržantys veiksmai galės būti atlikti tik išimtinais atvejais. Tai reiškia, kad kratos, poėmiai, telefoninių pokalbių pasiklausymas, slaptas sekimas galės būti vykdomi tik dėl visuomenei gyvybiškai svarbių aplinkybių.

Atsižvelgiant į visuomenės išsakomas pastabas dėl nekorektiško pareigūnų elgesio kratų ir poėmių metu, prezidentės inicijuotomis pataisomis taip pat įvesti papildomi saugikliai žmogaus teisių apsaugai užtikrinti. Nuo šiol, kylant abejonėms dėl teisėsaugos darbo metodų teisėtumo ar nepagarbaus elgesio su žmogumi, bus galima reikalauti, kad kratos ar poėmiai būtų filmuojami arba būtų užtikrintas nepriklausomų stebėtojų dalyvavimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min