Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė Prezidentų ąžuolyne pasodino ąžuoliukus

Dalia Grybauskaitė sodina ąžuoliuką.
lrp.lt nuotr. / Dalia Grybauskaitė sodina ąžuoliuką.
Šaltinis: BNS
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį lankėsi Ignalinos rajone ir ant Ladakalnio esančiame Prezidentų ąžuolyne pasodino du ąžuoliukus.

„Prezidentų ąžuolynas vienoje gražiausių Lietuvos vietų – valstybės kūrimo ir darbų tęstinumo simbolis. Prisimindami svarbiausius valstybės kūrėjus ir tęsdami jų darbus, stipriname savo valstybę. Tegul šie ąžuolai įkvepia kiekvieną lietuvį labiau mylėti savo šalį ir visada ginti jos laisvę“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentūros pranešimo, Lietuvos laisvės kovoms atminti D.Grybauskaitė pasodino ąžuoliuką generolui Jonui Žemaičiui, kuris 2009 metais buvo pripažintas ketvirtuoju Lietuvos prezidentu. Šalies vadovė taip pat pasodino savo ąžuolą, skirtą Lietuvai ir jos žmonėms.

Prezidentų ąžuolynas ant Ladakalnio buvo pradėtas sodinti prezidento Algirdo Brazausko iniciatyva. Prieš penkiolika metų jis pasodino du ąžuolus – prezidento Antano Smetonos ir savo, simboliškai sujungdamas du istorinius laikotarpius – paskelbtos ir atkurtos nepriklausomos Lietuvos.

Šeštadienį šalies vadovė taip pat apsilankė Ignalinos krašto amatų ir rudens gėrybių mugėje.

„Šį rudenį turime kuo didžiuotis – visoje Lietuvoje užderėjo gausus derlius. Amatų ir rudens gėrybių šventė suteikia progą sutelkti bendruomenę ir visiems kartu pasidžiaugti darbo rezultatais. Ignalinos kraštą garsina darbštūs ir kūrybingi žmonės. Jų pasiekimai įkvepia visus šalies žmones“, – sakė D.Grybauskaitė.

Apdovanodama konkurso „Metų ūkis 2012“ laimėtojus, šalies vadovė pabrėžė, kad Ignalinos krašto ūkininkams tenka įdėti daugiau pastangų ir sumanumo dirbant nederlingą žemę, todėl užaugintas derlius čia dar vertingesnis.

Prezidentės teigimu, Ignalinos kraštas, vienas gražiausių Aukštaitijos kampelių, garsėja ne tik ežerais, bet ir gera kaimo turizmo bei žiemos sporto infrastruktūra. Kad būtų užtikrinta tolesnė regiono ekonominė gerovė, svarbu plėtoti turizmo paslaugas ir efektyviau išnaudoti gamtos teikiamus privalumus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min