TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė ragina investuoti į Vilniaus kraštą: „Jei ne mes, tai padarys kiti“

Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį prie pietų stalo su Vyriausybės nariais aptarė svarbiausius naujo politinio sezono darbus. Po dvi valandas trukusių pietų prezidentė viešai įvardijo, kokius darbus per ateinantį sezoną Vyriausybė turi nuveikti. Daugelį užduočių prezidentė jau buvo minėjusi iškart po savo inauguracijos antrai kadencijai. Nauja tik tai, kad prezidentė uždraudė Vyriausybei dėl geopolitinės padėties atsisakyti kompensuoti pensijas ir liepė investuoti į tautinių mažumų gausiai gyvenamą Vilniaus kraštą.

„Svarbi mūsų regioninė politika. Ypač aktualijos, kurios atsiranda dabartiniame kontekste, turiu galvoje mūsų kai kuriuos regionus, kuriuose dominuoja viena ar kita mūsų tautinė mažuma. Visi esame Lietuvos piliečiai, bet, ko gero, jiems dėmesys būtinas“, – kalbėjo prezidentė.

Anot jos, Vyriausybė turėtų parengti specialią investicijų į Rytų Lietuvą programą, kad gausiai tautinių mažumų gyvenamose vietovėse būtų išvengta politinių žiežirbų.

Žinant, kad geopolitiškai tas regionas tampa jautrus, į jį investuos kiti, jei to nepadarysime mes patys – pabrėžė D.Grybauskaitė.

„Turint galvoje mūsų Rytų Lietuvos regioną, gal ir vertėtų jam skirti specialią programą ir numatyti reikiamą finansavimą, ką darėme iškart po nepriklausomybės ir kas leido tam regionui pasitempti. Deja, po kažkiek laiko manėme, kad to nebereikia, o dabar, žinant, kad geopolitiškai tas regionas tampa jautrus, į jį investuos kiti, jei to nepadarysime mes patys“, – pabrėžė D.Grybauskaitė.

Geopolitinė situacija – ne priežastis nekompensuoti pensijų

Svarbiausius ateinančio politinio sezono darbus šalies vadovė suskirstė į septynis blokus. Ji ir vėl kartojo, kad Lietuvai dabar svarbiausia kuo greičiau sustiprinti savo gynybą didinant finansavimą krašto apsaugai. Taip pat ji pabrėžė, kad negalima pamesti kelio energetikos srityje.

Pasak prezidentės, energetinė nepriklausomybė, į kurią Lietuva eina sparčiu žingsniu, ateityje garantuos ir Lietuvos politinį savarankiškumą, todėl labai svarbu visus darbus šioje srityje vykdyti užtikrintai ir laiku.

Pensijų kompensavimo įsipareigojimai turi likti taip, kaip Vyriausybė yra apsisprendusi ir pažadėjusi, nepriklausomai nuo geopolitinės aplinkos, – liepė D.Grybauskaitė.

Be to, prezidentė liepė A.Butkevičiaus Vyriausybei būtinai kompensuoti pensijas, nepaisant to, kokia geopolitinė padėtis besusiklostytų.

Anot šalies vadovės, galimus ekonominius nuostolius dėl Rusijos sankcijų reikia įvertinti skaičiuojant kitų metų valstybės biudžetą, tačiau dėl jų negali būti atsisakoma jau pažadėtų socialinę atskirtį mažinančių sprendimų, bet turi būti susilaikoma nuo populistinių rinkimų iniciatyvų.

„Pensijų kompensavimo įsipareigojimai turi likti taip, kaip Vyriausybė yra apsisprendusi ir pažadėjusi, nepriklausomai nuo geopolitinės aplinkos. Pagal galimybes taip pat reikia didinti mažiausias socialines išmokas ir mažiausius atlyginimus“, – sakė prezidentė.

Neskaidriam verslui pagalbos neteiks

Tuo tarpu aptardama Rusijos sankcijų poveikį ekonomikai prezidentė siūlo kuo aktyviau padėti ieškoti naujų, skaidrių ir stabilių rinkų tam verslui, kuris dirba skaidriai.

„Bet kuriam verslui, kuris ir toliau norės investuoti rizikuodamas arba norės tai daryti neskaidriai, tikrai tokia pagalba neprivaloma. Nemanau, kad tai turėtume daryti“, – patikslino prezidentė. 

Be to, pasak jos, Lietuva turi siekti kompensacijų už dėl Rusijos sankcijų patirtą žalą iš europinių fondų.

Premjeras linkčiojo galva

Premjeras A.Butkevičius atidžiai klausėsi prezidentės paliepimų. Žodį gavęs pats, jis tvirtino, kad visus darbus stengsis įgyvendinti. 

Rytų kaimynystėje kilusi krizė mūsų neįbaugino, o tiesiog sutelkė dar stipriau dirbti ir greičiau priiminėti sprendimus, – pareiškė premjeras.

„Noriu pabrėžti, kad Rytų kaimynystėje kilusi krizė mūsų neįbaugino, o tiesiog sutelkė dar stipriau dirbti ir greičiau priiminėti sprendimus. Turėdami ne vieną sunkmečio pamoką, manau, atlaikysime ir šiuos išbandymus. Juos vertiname kaip galimybę pademonstruoti Lietuvos savybes ir gebėjimus susitelkti iššūkių akivaizdoje, įrodyti sau ir kitiems, kad esame stipresni ir sumanesni, nei kai kada patys sau atrodome ar kas nors bando kitiems kalbėti“, – sakė jis.

Anot premjero, Vyriausybė tinkamai tvarkosi su iškylančiais sunkumais dėl geopolitinių ir ekonominių grėsmių ir sėkmingai siekia energetinės nepriklausomybės.

Apie koalicijos sumažėjimą – nė žodžio

Prezidentė ir premjeras po susitikimo nė žodžiu neužsiminė apie tai, kad prieš pat prasidedant naujam politiniam sezonui Vyriausybė neteko vieno nario. Praėjusią savaitę prezidentė pritarė premjero teikimui ir pasirašė dekretą, kuriuo pareigų neteko vienintelis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) deleguotas energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad LLRA daugiau negaus jokio posto Vyriausybėje. Ar LLRA apskritai liks valdančiojoje koalicijoje, turi paaiškėti antradienio vakare vyksiančioje valdančiųjų Politinės tarybos posėdyje.

Į laisvą energetikos postą pretenduoja Darbo partija, tačiau kol kas neaišku, ar jis jai ir atiteks.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min