Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: regiono saugumas – bendras Vokietijos ir Baltijos šalių interesas

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos Federacijos prezidentu Joachimu Gaucku. Berlyno sienos griuvimo 25-mečio išvakarėse vykusiame susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis ir Estijos prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas, aptarta regiono saugumo situacija ir būdai kovoti su naujai kylančiomis grėsmėmis, pranešė prezidentūra.

„Glaudus Vokietijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas regione šiuo metu yra itin svarbus. Rusijos agresija prieš Ukrainą skatina plėsti mūsų ryšius saugumo ir gynybos srityse. Susiduriame su vis naujais iššūkiais, į kuriuos galime atsakyti tik sutelktomis pastangomis. Energetinis ir informacinis saugumas – tie klausimai, į kuriuos šiuo metu turime atkreipti ypatingą dėmesį“, – sakė prezidentė.

Pasak šalies vadovės, energetiniam saugumui užtikrinti svarbu ne tik ieškoti alternatyvų rusiškoms dujoms, bet taip pat kuo greičiau sukurti ES vidaus energijos rinką ir panaikinti energetines salas.

Lietuva tvirtai remia Ukrainos žmonių pasiryžimą sukurti europinę valstybę. Svarbu ir toliau teikti Ukrainai paramą, kad joje būtų įgyvendinamos svarbios demokratinės reformos.

Susitikime aptartos ir informaciniam saugumui kylančios grėsmės. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva šiuo metu susiduria su prieš ją nukreipta vis intensyvėjančia propaganda, todėl ieškoma būdų, kaip stabdyti skleidžiamą melą ir dezinformaciją.

Valstybių vadovai taip pat aptarė situaciją Ukrainoje. Pasak prezidentės, Lietuva tvirtai remia Ukrainos žmonių pasiryžimą sukurti europinę valstybę. Svarbu ir toliau teikti Ukrainai paramą, kad joje būtų įgyvendinamos svarbios demokratinės reformos.

Susitikime aptarti kiti aktualūs ES klausimai. Šalių vadovai kalbėjo apie galimas ES ekonomikos augimo ir konkurencingumo skatinimo priemones, taip pat apie būdus, kaip dar labiau sumažinti jaunimo nedarbą ES.

Prezidentė pabrėžė, kad Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių, kuri tvirtai rėmė mūsų šalies narystę ES ir NATO. Mūsų dvišaliai santykiai stiprūs visur – tiek bendradarbiaujant tarptautinėse organizacijose, tiek plėtojant ekonominius ryšius. Vokietija yra antroji didžiausia Lietuvos partnerė pagal prekybos apimtį ir trečioji didžiausia investuotoja Lietuvoje. Mūsų šalyje veikia apie 500 Vokietijos verslo kompanijų ir daugiau nei 1000 įmonių, kuriose yra vokiško kapitalo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min