Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 12:22

Dalia Grybauskaitė Sauliaus Skvernelio sprendimą komentuoja lakoniškai

Dalia Grybauskaitė ir Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Saulius Skvernelis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama premjero Sauliaus Skvernelio sprendimą, komentare 15min teigė, kad kiekvienas pilietis, atitinkantis reikalavimus, gali norėti ir dalyvauti prezidento rinkimuose.

„Kiekvienas Lietuvos pilietis, atitinkantis Konstitucijos 78 str. numatytus reikalavimus, gali norėti ir dalyvauti prezidento rinkimuose“, – teigiama penktadienį prezidentės patarėjo Liudo Zakarevičiaus 15min pateiktame komentare.

78 Konstitucijos straipsnis apibrėžia, kas gali kandidatuoti į prezidentus: „Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu. Respublikos Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu. Tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.“

15min prezidentės prašė pakomentuoti S.Skvernelio sprendimą ir teiravosi, ar D.Grybauskaitė neketina kelti klausimo, ar šis kandidatavimas netrukdys Vyriausybės darbui.

S. Gvildžio / „Šilokarčema“ nuotr./Premjeras Saulius Skvernelis pranešė dalyvausiantis prezidento rinkimuose
S. Gvildžio / „Šilokarčema“ nuotr./Premjeras Saulius Skvernelis pranešė dalyvausiantis prezidento rinkimuose

Įstatymai nenumato būtinybės į prezidento postą pretenduojančiam premjerui pasitraukti iš pareigų.

Prezidento įstatymas kandidatams, išskyrus prezidento pareigas einantį asmenį ir Seimo narius, numato galimybę 30 dienų būti atleistais nuo pareigų.

Tačiau ši nuostata negalioja Vyriausybės nariams. Jų kandidatavimas į prezidento postą apibrėžiamas Vyriausybės įstatyme. Pagal jį Vyriausybės narys, po jo paskelbimo kandidatu į prezidentus turi teisę būti atleistas nuo tarnybinių pareigų rinkimų agitacijos kampanijos metu ne ilgiau kaip 10 dienų.

Įstatyme numatyta išimtis – toks Vyriausybės narys nuo tarnybinių pareigų neatleidžiamas, o atleistas atšaukiamas, jeigu Vyriausybės posėdyje nebūtų galima užtikrinti reikalingos Vyriausybės narių daugumos, būtinos sprendimams priimti.

Sprendimą kandidatuoti į prezidento postą S.Skvernelis paskelbė ketvirtadienį viešėdamas Rusnėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min