Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė su Angela Merkel kalbėjosi apie eurą, „Gazprom“ ir Ukrainą

Angela Merkel ir Dalia Grybauskaitė
Prezidentūros nuotr. / Angela Merkel ir Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos pezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį Erfurte susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kuri patikino, jog remia Lietuvos žingsnius energetinės nepriklausomybės link.

Dvišaliame darbo susitikime aptartas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas, verslo ir ekonominių ryšių stiprinimas, energetinio saugumo klausimai. Prezidentė su Vokietijos kanclere taip pat kalbėjo apie Lietuvos perspektyvas 2015 m. įsivesti eurą ir Rytų partnerystės programos svarbą.

Pakvietė net į partijos kongresą

Kanclerės kvietimu garbės svečio teisėmis prezidentė dalyvavo ir A.Merkel vadovaujamos didžiausios Vokietijoje politinės jėgos – Krikščionių demokratų partijos kongrese, kur buvo aptariamos aktualiausios ES problemos.

Ekonominė Lietuvos žmonių gerovė ir finansinis stabilumas, pasak prezidentės, neatsiejami nuo visos ES sėkmės. Bendradarbiavimas su Vokietija tiek dvišaliame, tiek europiniame lygmenyje padeda rasti geriausius mūsų žmonėms sprendimus.

„Vokietija yra patikima Lietuvos sąjungininkė Europoje sprendžiant ekonominio, finansinio ir energetinio saugumo klausimus. Tvirti dvišaliai ekonominiai ryšiai su Vokietija atveria naujas galimybes Lietuvos žmonėms plėtoti skaidrius verslus, turėti prognozuojamas eksporto rinkas, kurti naujas darbo vietas, atsakingai tvarkyti šalies finansus. Tai mūsų ekonominio saugumo ir stabilumo garantas", – sakė prezidentė.

Lietuvos prekybos partnerių sąrąše Vokietija yra antroje pagal prekybos apyvartą ir yra trečia didžiausia investuotoja mūsų šalyje – pernai tiesioginės Vokietijos investicijos Lietuvoje siekė 4,3 milijardus litų. 

Palaiko derybose su „Gazprom"

Pasak prezidentės, Vokietija tvirtai remia ir Lietuvos energetinio savarankiškumo siekius bei trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimą, kuris leis sukurti konkurencingą energetikos rinką ir užkirs kelią neteisingoms energijos kainoms. Vokietijos energetikos kompanija „E.ON" taip pat palaiko Lietuvos pozicijas derantis su „Gazpromu" dėl mažesnių dujų kainų. 

Prezidentūros nuotr./Angela Merkel ir Dalia Grybauskaitė
Prezidentūros nuotr./Angela Merkel ir Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su Vokietijos kanclere taip pat kalbėjo apie Lietuvos siekį kitamet įsivesti eurą. Šį pusmetį 18 euro zonos šalių, įvertinusios Lietuvos ekonomikos raidą ir perspektyvas, išsakys savo nuomonę, ar Lietuva yra pasirengusi eurui. Vokietija remia Lietuvos pastangas įstoti į euro zoną ir yra pasirengusi palaikyti Lietuvos narystę euro zonoje, jei mūsų šalis atitiks Mastrichto kriterijus.

Galutinį sprendimą dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos ES finansų ministrai turėtų priimti šių metų viduryje. Pasirengimas eurui, prezidentės teigimu, apsaugos šalį nuo finansinio populizmo ir užtikrins atsakingą elgesį su valstybės pinigais.

Susitikime taip pat kalbėta apie tiek Lietuvai, tiek ir visai Europ os Sąjungai skaudžiausią – nedarbo mažinimo problemą. Prezidentės teigimu, ES yra numačiusi finansines priemones jaunimo garantijų iniciatyvai įgyvendinti, struktūrinę paramą regionų plėtrai, socialinės atskirties mažinimui.

Jeigu ši parama bus panaudota skaidriai ir efektyviai, realią jos naudą pajus kiekvienas žmogus. Vokietijos patirtis sprendžiant jaunimo užimtumo problemas, pasak prezidentės gali tapti pavyzdžiu ir Lietuvai bei kitoms ES šalims.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min