Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 12:17

Dalia Grybauskaitė: tautos girdymui ir interesų grupių lobizmui nepritariu

Viskio taurės
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Viskio taurės
Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, leidžiančias pailginti prekybos alkoholiu laiką iki 24 val., ir Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma sumažinti akcizo mokestį alkoholiniams gėrimams, teigiama prezidentės Spaudos tarnybos pranešime.

Prezidentės teigimu, sumažintas alkoholio akcizas dar labiau padidintų biudžeto deficitą – valstybė netektų 100 milijonų litų pajamų, tai reikštų, kad tokia pačia suma būtų paremta alkoholio pramonė.

„Nepritariu atviram interesų grupių lobizmui. Nerandant galimybių kompensuoti sumažintas pensijas, remti alkoholio pramonę, piginti alkoholį ir skatinti jo vartojimą yra nemoralu ir prieštarauja sveikos bei blaivios tautos principams“, – pabrėžė prezidentė D.Grybauskaitė.

Piktnaudžiavimas alkoholiu, pasak šalies vadovės, daro nepataisomą žalą žmonių sveikatai ir visuomenei, skatina nusikalstamumą, viešosios tvarkos pažeidimus ir kelia grėsmę visuomenės saugumui. Tyrimais įrodyta, kad gaunamos pajamos iš prekybos alkoholiu pareikalauja apie šešis kartus didesnių biudžeto išlaidų alkoholio vartojimo padarytai žalai ištaisyti.

Pasak prezidentės, alkoholio akcizo mažinimas ir prekiavimo alkoholiu laiko ilginimas padarys alkoholį daug prieinamesnį, ypač jaunimui. „Tautos girdymui nepritarsiu“, – teigia valstybės vadovė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min