Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 13d. 13:09

Dalia Grybauskaitė: Teisės klinika – puikus savanorystės pavyzdys

Vilniaus universiteto Teisės klinikos atidarymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus universiteto Teisės klinikos atidarymas

Vilniaus universiteto Teisės klinikos atidaryme dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė savanorystės ir pagalbos socialiai pažeidžiamiems asmenims svarbą.

„Jau 18 metų nemokamą teisinę pagalbą savanoriškais pagrindais teikianti Teisės klinika – puikus savanorystės pavyzdys. Bendra studentų, universiteto, advokatūros veikla labai svarbi visiems. Tai galimybė šalies žmonėms spręsti teisines problemas ir teisinę pagalbą gauti prieinamu keliu“, - sakė šalies vadovė.

Kaip pranešė prezidentės spaudos tarnyba, kasmet į šalies savivaldybes nemokamos pirminės teisinės pagalbos kreipiasi apie 44 tūkstančiai Lietuvos žmonių. Net 70 procentų šalies advokatų veiklos koncentruota Vilniuje, kai mažesniuose miestuose praktikuoja tik po kelis advokatus, o tarp jų nelieka realios konkurencijos.

„Mūsų žmonėms reikalinga ta pagalba, reikalingas pasitikėjimas būtent iš teisininkų ir savanoriais pasitikima visada labiau negu tais, kuriais reikia labai daug mokėti“, – sakė D.Grybauskaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė

Kaip pranešė Vilniaus universitetas, naujosios Teisės klinikos patalpos įsikurs Vilniaus gatvėje sostinės senamiestyje. Vienos iš klinikos steigėjų, advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas teigia, kad klinika sieks modernizuoti darbo procesus ir suteikti pagalbą dar didesniam žmonių skaičiui nei anksčiau – teiks konsultacijas nuotoliniu būdu.

Teisės klinikoje dirbs 14 žmonių, veikiančių septyniose teisės srityse, kurie teiks nemokamas teisines konsultacijas socialiai pažeidžiamiems asmenims šeimos, darbo, socialinės apsaugos klausimais. Taip pat konsultuos jaunas, besikuriančias įmones sutarčių, intelektinės nuosavybės, mokesčių ar ginčų sprendimo teisės klausimais. Teisinė pagalba bus teikiama ir prie prezidentės D.Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungusioms nevyriausybinėms organizacijoms dėl reikalingų teisės aktų pataisų ar pozicijų rengiamiems projektams siekiant, kad šis sektorius Lietuvoje būtų efektyvesnis ir labiau girdimas teisės aktus priimančiose institucijose.

Teisės klinika buvo įkurta 1998 metais. Jos steigėjais tapo Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Valiunas Ellex“ ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Iki šiol teisinė pagalba buvo suteikta daugiau nei 50 tūkst. žmonių.

Pagalbą Teisės klinikoje savanoriškai teikia vyresniųjų kursų VU Teisės fakulteto studentai, o konsultacijų kokybę užtikrina fakulteto mokslo darbuotojai, profesionalūs advokatai ir teisininkai. Per metus į kliniką kreipiasi apie 4 tūkst. žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min