Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 17d. 08:30

Dalia Grybauskaitė: tikiuosi, kad klaida dėl visuomenės informavimo įstatymo buvo netyčinė

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Visuomenės informavimo įstatymas Seimui svarstyti buvo grąžintas tikintis, kad prieš sesijos pabaigą įvyko klaida, interviu LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Kai Seimas, norėdamas naikinti vieną spragą, kur buvo galima savivaldai, naudojantis švietimo įstaigomis, leisti periodinius leidinius su paslėpta politine reklama, išbraukė vieną išimtį, atsivėrė kelias, politinėms partijoms turėti viešosios informacijos priemones“, – apie vetuotą įstatymą kalba šalies vadovė.

Kadangi teisinėje valstybėje žiniasklaidos laisvė ir nepriklausomumas yra demokratijos pagrindas, todėl, siekdama, kad nebūtų sukurtos sąlygos politizuoti žiniasklaidos, prezidentė ir sako grąžinusi  Seimui įstatymą svarstyti iš naujo.

„Ir Europos Komisijos tyrimo duomenimis, daugelis valstybių iš viso draudžia valdyti žiniasklaidos priemones politinėms partijoms. Tai yra vienas iš pagrindinių rodiklių, kai apie šalis ir apie jų spaudos laisvės indeksą kalba pasaulis“, – pastebi D. Grybauskaitė.

Lietuva, primena šalies vadovė, dar yra 41–46 vietoje tarp 200 Jungtinių Tautų valstybių: „Tai nėra blogai, bet, jei mes paliktume tokią situaciją, kokia įvyko dabar, greičiausiai atsidurtume už šimtuko ribų, ir tai būtų didžiulis akibrokštas mūsų demokratijos vertinimo rodikliuose, būtų didžiulis akibrokštas mums derantis su Europos ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija.“

„Visos mūsų valstybės garbės reikalas, kad valstybė negrįžtų į politizaciją, į žiniasklaidos laisvės ribojimus. Tikiuosi, kad išties įvyko klaida ir Seimas sutiks su mano veto“, – kalba D. Grybauskaitė.

Skubos skirti generalinį prokurorą nėra

Praėjusį penktadienį, D. Grybauskaitei pranešus, kad Seimui ji teikia Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės kandidatūrą į generalinio prokuroro postą, premjeras Algirdas Butkevičius sakė nežinąs, kaip reaguos Seimas. Paklausta, ar su Seimu palaiko ryšius dėl generalinio prokuroro kandidatūros, prezidentė sako, kad Konstitucija numato, jog teikimą turi daryti prezidentas, o Seimas turi pritarti arba nepritarti.

kat.teismai.lt nuotr./Edita Dambrauskienė
kat.teismai.lt nuotr./Edita Dambrauskienė

„Galutinį žodį dėl šio pritarimo, be abejo, tars Seimas, kai susitiks ir pakalbės su teikiama kandidate. Visos frakcijos tokią galimybę turės“, – pabrėžia šalies vadovė.

Pasak jos, siūloma kandidatė turi daug profesinės patirties: dirbo ir ikiteisminio tyrimo pareigūne, ir prokurore, ir advokate, ir teisėja. O iš Vilniaus dirbti į Kaišiadoris ji kasdien važinėja tik dėl to, kad šiame mieste buvo susidariusi sudėtinga padėtis, kai teisėjai „pateko į labai neskaidrią situaciją dėl paleidimo iš kalėjimo (pataisos namų)“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min