Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė Vatikane dalyvaus popiežių paskelbimo šventaisiais ceremonijoje

Dalia Grybauskaitė paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią.
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė vyksta į Vatikaną, kur dalyvaus iškilmingoje popiežių Jono Pauliaus II ir Jono XXIII paskelbimo šventaisiais ceremonijoje.

Roma ruošiasi popiežių kanonizavimo iškilmėms. Šimtai tūkstančių maldininkų sekmadienį stebės istorinį įvykį Vatikane, kur šventaisiais bus paskelbti du  popiežiai – Jonas Paulius II-asis ir Jonas XXIII. Į ceremoniją, manoma, atvyks apie septynis milijonus tIkinčiųjų iš viso pasaulio. Vien iš Lenkijos, Jono Pauliaus II gimtosios šalies, laukiama atvykstant 300 000 piligrimų. Daug jų tikimasi ir iš Lombardijos, Bergamo provincijos, iš kurios kilęs Jonas XXIII

Miestas kanonizacijos renginiui skyrė 8 mln. eurų. Manoma, kad jis į Romą privilios dar daugiau piligrimų nei Jono Pauliaus II-ojo paskelbimo palaimintuoju ceremonija 2011-aisiais ar jo laidotuvės 2005-aisiais.

Iškart dviejų popiežių kanonizavimą – to dar nėra buvę – apžvalgininkai laiko bandymu užglaistyti tradicinį skilimą tarp Bažnyčios kairės ir dešinės – Jonu 23-uoju paprastai žavisi progresyviojo sparno šalininkai, o Jonu Pauliumi II-uoju – katalikų konservatoriai.

Sekmadienį į Vatikaną dalyvauti iškilmingoje ceremonijoje vyksta ir prezidentė D. Grybauskaitė.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min