Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 11d. 13:31

Dalia Grybauskaitė: VRM užduotis – kad migracijos politika atitiktų valstybės interesus

Saulius Skvernelis ir Dalia Grybauskaitė
R.Dačkaus nuotr. / Saulius Skvernelis ir Dalia Grybauskaitė

Vidaus reikalų ministerija (VRM) turi spręsti įsisenėjusias korupcijos ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose problemas bei užtikrinti, kad migracijos politika neprasilenktų su valstybės saugumo interesais, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Vienas po kito pastaruoju metu į viešumą iškylantys korupcijos, neskaidrių viešųjų pirkimų, galimos prekybos poveikiu skandalai Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, su valstybės saugumo interesais prasilenkiantys migracijos tarnybų sprendimai rodo įsisenėjusias, paveldėtas šios sistemos problemas“, – D.Grybauskaitės poziciją po trečiadienio susitikimo su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu žurnalistams perdavė atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Pasak jos, ministras dirba jau beveik šimtą dienų ir „tikrai aktyviai kelia visas problemas į viešumą“, tačiau to esą neužtenka ir „metas imtis konkrečių darbų“, kad situacija keistųsi iš esmės.

Problemos migracijos tarnyboje toleruotos ilgai

Daugelį metų toleruotos problemos migracijos tarnybose lėmė, kad migracijos politika ima prasilenkti su valstybės interesais ir netgi kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, – D.Ulbinaitė.

D.Ulbinaitė pabrėžė, kad ypač principingo požiūrio reikia šalinant korupcines apraiškas Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose – ministerijai esą nereikėtų „dubliuoti Specialiųjų tyrimų tarnybos darbo“ aiškinantis korupcinius nusikaltimus sistemoje, o turėtų būti stiprinamas prevencinis darbas pačioje ministerijoje.

„Daugelį metų toleruotos problemos migracijos tarnybose lėmė, kad migracijos politika ima prasilenkti su valstybės interesais ir netgi kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Todėl šiam ministrui tenka didelis iššūkis ir atsakomybė išvalyti ir radikaliai pertvarkyti šią sritį“, – nurodė atstovė spaudai.

Pasak jos, „būtina imtis skubių priemonių užkirsti kelią tarptautinio masto nusikaltėliams gauti laisvai gauti leidimus gyventi Lietuvoje“. D.Ulbinaitė nurodė, kad prezidentė yra pateikusi Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuri sugriežtins tokių leidimų išdavimo tvarką.

Skyrė dėmesio visuomenės saugumui

Šalies vadovė su ministru taip pat aptarė valstybės ir visuomenės saugumo situaciją. Jos teigimu, VRM prioritetų sąraše turi būti saugumą užtikrinančios priemonės.

„Vidaus reikalų ministerijai tenka dviguba atsakomybė tiek prisidedant prie geopolitinių iššūkių ir stiprinant valstybės saugumą, tiek pasirūpinant viešuoju saugumu šalies viduje. Įsigaliojus Karo padėties įstatymo pataisoms, Vidaus reikalų ministerija turi užtikrinti reikiamą Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Vadovybės apsaugos departamento pareigūnų parengtį valstybės gynimui“, – Prezidentūros pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

Anot jos, taip pat būtina sustiprinti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių objektų apsaugą, tinkamai ir operatyviai reaguoti į antikonstitucinį nesantaikos kurstymą šalyje.

Per susitikimą kalbėta ir apie policijos vaidmenį efektyviai rūpinantis visuomenės saugumu – policijos patruliavimui šiemet skyrus papildomą finansavimą žmonės turi būti tikri, kad prireikus sulauks skubios pagalbos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min