Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2014 01 02

Dalia Grybauskaitė VSD pažymos nutekinimu įtariamai Daivai Ulbinaitei skyrė apdovanojimą

Baigiantis 2013 metams prezidentė Dalia Grybauskaitė už asmeninį indėlį prisidedant prie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai Atminimo ženklu apdovanojo savo atstovę spaudai, žiniasklaidai nutekintos Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos skandale išgarsėjusią vyriausiąją patarėją Daivą Ulbinaitę.
Daiva Ulbinaitė
Daiva Ulbinaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dekretą, kuriuo skyrė apdovanojimą, D.Grybauskaitė pasirašė gruodžio 30 dieną. Atminimo ženklą ji skyrė dešimtims asmenų, tarp jų – parlamentarai, žurnalistai, tarnautojai.

Gruodžio 18 dieną Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, „darbietis“ Artūras Paulauskas žiniasklaidai sakė gavęs generalinio prokuroro Dariaus Valio patvirtinimą, kad D.Ulbinaitė yra įtariamoji VSD pažymos nutekinimo tyrime.

Skandalui įsisiūbavus, D.Grybauskaitė suskubo gelbėti savo ginklanešę – panaikino daliai prezidentūros darbuotojų reikalavimą turėti leidimą dirbti su slapta informacija. Tokio leidimo nebereikia ir D.Ulbinaitei. Tai reiškia, kad jeigu toks leidimas iš D.Ulbinaitės bus atimtas, ji išsaugos darbo vietą.

Taškas šioje istorijoje dar nepadėtas – tyrimą vykdanti Generalinė prokuratūra niekaip nesiryžta pabaigti ikiteisminio tyrimo ir į kalbas apie jį nesileidžia.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius