Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė Vyriausybei: bartis yra dėl ko

Andrius Kubilius ir Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius ir Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais Vyriausybė įvykdė dalį suformuluotų tikslų, tačiau buvo ir nemažai dalykų, kurių ministrų kabinetui įgyvendinti nepavyko ir dėl kurių galima bartis, teigia šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Praėjusių metų pradžioje buvau išsikvietusi Vyriausybę ir suformulavau aštuonias užduotis, kurios tuo metu, mano manymu, buvo vienos iš svarbesnių ir kurias buvo būtina realizuoti einant metams. Dalis nurodumų buvo įvykdyta, bet dalis – ne. (...) Bartis tikrai yra dėl ko“, – pirmadienį po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi žurnalistams sakė šalies vadovė.

Iš pozityvių dalykų, kuriuos Vyriausybei pavyko įgyvendinti praėjusiais metais, D.Grybauskaitė pirmiausiai paminėjo energetikos sektoriaus pokyčius. „Pernai ši Vyriausybė pagaliau pasiekė, kad labai didelę elektros energijos dalį perkame rinkoje. Taip pat buvo sėkmingas mėginimas reguliuoti vaistų kainas. Jos vidutiniškai nukrito apie dešimt procentų“, – kalbėjo prezidentė.

Ji džiaugėsi, kad Lietuvos ekonomika net sunkmečiu „parodė gyvybingumą“ ir paaugo apie 1,2 proc. Vyriausybę D.Grybauskaitė gyrė ir už sugebėjimą išlaikyti finansinį stabilumą. „Lietuva galėjo skolintis vis gerėjančiomis sąlygomis, galėjo mokėti pensijas, atlyginimus ir išlaikyti valstybę. Tai aš vertinu kaip pozityviausius ir geriausius šios Vyriausybės praėjusių metų darbus“, – sakė šalies vadovė.

Vangi kova su korupcija

Daugiausia pylos nuo D.Grybauskaitės Vyriausybė sulaukė dėl vangios kovos su korupcija. „Praėję metai buvo paskelbti kovos su korupcija metais. Vis dėlto konstatuoju, kad ši Vyriausybė su korupcija kovojo vangiai. Turiu galvoje viešųjų pirkimų, statybų, sveikatos apsaugos ir kitus sektorius. Visi pasiūlyti antikorupciniai įstatymai, kurie buvo ar bus priimti, buvo pateikti prezidentės, ne Vyriausybės iniciatyva“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Tarp kitų šalies vadovės įvardintų praėjusių metų ministrų kabineto darbo „trūkumų“ – monopolijų dominavimas šalies ekonomikoje, kuris, D.Grybauskaitės teigimu, ne sumažėjo, bet padidėjo, nesumažėjęs nedarbas, praleistas „optimalus laikas“ imtis struktūrinių reformų. „Sakau „optimalus“ todėl, kad prasideda rinkimų ciklas – savivaldybių rinkimai, vėliau – Seimo. Geriausias laikas, kai buvo galima atlikti radikaliausias reformas, jau praėjo“, – neatliktus Vyriausybės darbus vardijo prezidentė.

2011-iesiems šalies vadovė Vyriausybei iškėlė keturias svarbiausias užduotis. Pirmoji – įgyvendinti antikorupcines priemones. „Pasiūlėme labai didelį paketą įstatymų. Tarp jų – išplėstinio turto konfiskavimo, įstaigų vadovų rotacijos ir kt. Papildomai teiksiu įstatymų pasiūlymus dėl prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovų rotacijos būtinybės, skatinsiu viešųjų pirkimų pertvarką“, – kalbėjo prezidentė.

Tarp kitų klausimų – gamtinių dujų sektoriaus pertvarka ir alternatyvios energetikos šaltinių plėtra; šilumos ūkio reforma, taip pat „Sodros“ ir privalomojo socialinio draudimo reformos bei valstybės finansinių įsipareigojimų įgyvendinimas, kurių vienas iš svarbiausių – pensijų atkūrimas į 2008 metų lygį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min