Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 6d. 18:40

Dalia Grybauskaitė: yra daug dar neišnaudotų bendradarbiavimo galimybių su Šiaurės šalimis

Dalia Grybauskaitė lankosi Norvegijoje
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / Dalia Grybauskaitė lankosi Norvegijoje

Tęsdama dviejų dienų valstybinį vizitą Norvegijoje, Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Karaliumi Haraldu V lankėsi Fiskerstrando laivų statykloje Olesiundo mieste, teigiama Prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

„Pirmasis valstybinis vizitas į Norvegiją patvirtino, kad yra nepaprastai daug dar neišnaudotų puikių bendradarbiavimo galimybių su Šiaurės šalimis, tiek politikos, tiek konkrečių verslo projektų srityse. Olesiundo ir Klaipėdos laivų statytojai, kartu statantys moderniausius pasaulyje jūros keltus, Sulos savivaldybės ir Panevėžio tekstilininkų bendra produkcija – tik keli sėkmingo ekonominio bendradarbiavimo pavyzdžiai. Rimtus Norvegijos ketinimus plėtoti bendradarbiavimą su Lietuva man patvirtino Ministras Pirmininkas, kiti aukščiausi šios šalies politikai, taip pat verslo atstovai su kuriais susitikau", – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau kaip 100 metų gyvuojanti Fiskertrando laivų statykla savo veiklą orientuoja į inovacijų, laivų architektūros, statybos, remonto ir eigos bandymų kryptis. Norvegijos įmonė jau vienuolika metų bendradarbiauja su Klaipėdos Vakarų laivų gamykla. Su Lietuvos partneriais norvegai šiuo metu vykdo 90 milijonų eurų vertės jūrinių, ledui atsparių keltų statybos projektą. Taip pat praėjusių metų pabaigoje Fiskerstrando laivų statyklos užsakymu Klaipėdoje pradėtas statyti didžiausias pasaulyje pažangių technologijų keltas, kuris bus varomas suskystintomis dujomis.

Lietuvos Prezidentė ir Norvegijos Karalius, lydimi Olesiundo mero Bjorno Tommerdalio, apžiūrėjo unikalų šio miesto Art Nouveau architektūrinio stiliaus senamiestį.

Lietuvos vadovės vardu surengtų oficialių pietų metu Prezidentė padėkojo Norvegijos Karaliui ir visiems Norvegijos žmonėms už šiltą priėmimą ir parodytą išskirtinę pagarbą mūsų valstybei.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min