Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 19, 13:10

Dalia Henke: Pilietybės įstatymas yra ne diasporos, o Lietuvos problema

Seime pradėjo posėdžiauti Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas. Šių metų posėdžiai neapsieina be diskusijų apie Rusijos sukeltą karą Ukrainoje. Išeivijai taip pat labai svarbi tema – dvigubos pilietybės klausimas. Apie tai pokalbis portalo 15min video laidoje „15/15“ su Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininke Dalia Henke.
Dalia Henke Tik prenumeratoriams
Dalia Henke / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

– Ponia Dalia, tai pirmiausia apie Rusijos karą Ukrainoje. Kaip šis dalykas daro įtaką jūsų darbui?

– Visų pirma, Seimą teko atidėti metams dėl pandemijos, tai po ketverių metų susirinkome į Lietuvą, į Pasaulio lietuvių bendruomenės 17-ąjį Seimą. Žinoma, karas daro didžiulę įtaką, nes iš kai kurių valstybių dėl karo grėsmės ar dėl to, kad karas vyksta kaimynystėje, kai kurie atstovai neatvyko.

Bet, kita vertus, atvyko labai daug atstovų, mes plėtėmės ir dabar pasaulyje yra 54 lietuvių bendruomenės. Iš jų atvyko 37 bendruomenių atstovai.

Na, o dėl karo Rusijos delegacija negalėjo dalyvauti, yra tik du pavieniai asmenys – iš Sibiro ir iš Buriatijos. Jie gyvena laikinai Lietuvoje ir dalyvauja Seime, o kiti Rusijos atstovai šį kartą negali dalyvauti. Tas pats yra su Baltarusijos atstovais.

Bet džiaugiamės, kad Ukrainos atstovė iš Kyjivo – Dalia Makarova – atvyko ir atsivežė dar kitas dvi atstoves.

O šio Seimo temos, žinoma, yra nuspalvintos karo, vykstančio pašonėje Lietuvos. Ir tarsimės, ką ir kaip diaspora turėtų reaguoti, jeigu ateitų diena X.

– Kaip manote, – kiek procentų diasporos eitų ginklu ginti Lietuvos, jeigu reikėtų?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min