Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Kuodytė į Seimo svarstomus projektus siūlo grąžinti šeimą plačiau traktuojančius apibrėžimus

Šeima
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Šeima
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo narė liberalė Dalia Kuodytė įregistravo pasiūlymą, kuris į Seimo svarstyti priimtus projektus grąžintų šeimą plačiau traktuojančius apibrėžimus, užuot ją konservatorių iniciatyva įtvirtinus kaip santuoką.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė teisės aktų projektams, kuriais reglamentuojant paramą nepasiturintiems asmenims kartu būtų įtvirtinama šeimos kaip sutuoktinių sąvoka. D.Kuodytė tokiam reguliavimui teikia pasiūlymą, kad šeima būtų traktuojami ir sutuoktiniai su vaikais, ir bendrai be santuokos gyvenantys ir bendrą ūkį vedantys asmenys.

Parlamentarė pabrėžia pakeitimus projektams siūlanti, nes bandomas įtvirtinti šeimos apibrėžimas per santuoką prieštarauja Konstitucinio Teismo (KT) nutarimui. KT prieš mėnesį yra paskelbęs, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, o Valstybinė šeimos politikos koncepcija, šeima pripažįstanti tik santuoką, prieštarauja Konstitucijai.

KT paskelbus minėtą nutarimą, konservatoriai ėmėsi žingsnių tokį šeimos apibrėžimą įtvirtinti per paramos įstatymus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė pataisas, kurios reglamentuodamos paramą nepasiturintiesiems kartu išgrynintų šeimos kaip sutuoktinių ir jų vaikų, jei tokių yra, apibrėžimą. Šias pataisas artimiausiu laiku svarstys parlamentiniai komitetai.

Šiuo metu galiojantis Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymas šeimą apibrėžia kaip sutuoktinius arba bendrai gyvenančius neįregistravusius santuokos pilnamečius vyrą ir moterį, arba vieną iš tėvų, ir jų vaikus iki 18 metų.

Nauja redakcija atskirai išskirtų šeimą ir kartu gyvenančius asmenis. Šeima būtų laikomi sutuoktiniai ir jų vaikai, jei tokių yra, taip pat vienas tėvų su vaikais, o bendrai gyvenantys asmenys – „neįregistravę santuokos ir bendrą ūkį vedantys pilnamečiai ar veiksniais pripažinti nepilnamečiai vyras ir moteris ir jų vaikai iki 18 metų“.

KT rugsėjį paskelbė nutarimą, kuriuo šeimos instituto apibrėžimą per santuoką įvardijo prieštaraujančią Konstitucijai. KT nutarime pripažino, kad santuoka turi išskirtinę vertę visuomenės gyvenime bei užtikrina tautos ir valstybės gyvybingumą, tačiau pareiškė, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu. Pasak KT, šeimos samprata grindžiama santykių turiniu – tarpusavio atsakomybe, supratimu, pagarba, o santykių išraiškos forma esminės reikšmės neturi.

Koncepcijos pagrindu jau buvo parengtas įstatymas, kuriame šeima pripažįstami tik susituokę asmenys, tačiau projektas dar nebuvo pateiktas Seimui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min