Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Matukienė: nebus pasitikėjimo valdžia – nebus verslo

Dalia Matukienė
lt.lazdijuzvaigzde.lt/ / Dalia Matukienė
Šaltinis: „Laisvoji banga“
0
A A

„Išlaikyti verslą labai sudėtinga. Jį pradėti Lietuvoje turime geras sąlygas. Tai galimybė gauti labai kompetetingą pagalbą, 54 valandas nemokamų konsultacijų su ekspertais. Taip pat yra smulkaus verslo rėmimo fondai, kur kompensuojama net iki 100 proc. verslo steigimo išlaidų. Tuomet seka lengvatinė 86 000 litų paskola, kur kompensuojama net 95 proc. palūkanų ir reikia turėti tik 20 proc. užstatą. Tačiau kai verslas pradeda plėstis, jam reikalinga didelė finansinė pagalba. Va čia ir susiduriama su problema“, – „Laisvosios bangos“ eteryje kalbėjo Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidente Dalia Matukiene.

"Kas tie 86 000 litų po pirmųjų verslavimo metų, jeigu vystomas nemažas verslas? Blogiausia yra tai, kad mūsų verslas nemato perspektyvos, nes neturi pasitikėjimo, nežino, kas bus po keleto mėnesių. Dabar atkeliauja euras, tad mes pasirašėme memorandumą, kuriame pasižadėjome nekelti kainų. O štai dabar, nepaisant to, vyriausybė svarsto minimalios algos padidinimą.

Jei tie, kurie priima sprendimus, nesuvoks, kad smulkusis verslas sudaro iki 99 proc. Lietuvos verslo, ir kad jis išlaiko tą paskutinę saujelę jaunų žmonių, kurie gali kurti Lietuvai, mes turėsime dar didesnių problemų.

Kai verslas jau sudarė kainas abiejų valiutų išraiška ir negalės jų didinti O štai kažkas ima ir laužo susitarimus. Tai kur gali būti pasitikėjimas? Nebus pasitikėjimo – nebus ir verslo Lietuvoje. Štai ir trišalėje taryboje nemačiau susitarimo tarp vadžios, profsąjungų ir darbdavių, dėl to, kas dabar įvyks“, – dėl verslininkų situacijos nuogąstavo D. Matukienė.

„Memorandume net nėra įtraukta smulkiųjų verslininkų. Aš manau, kad jei tie, kurie priima sprendimus, nesuvoks, kad smulkusis verslas sudaro iki 99 proc. Lietuvos verslo, ir kad jis išlaiko tą paskutinę saujelę jaunų žmonių, kurie gali kurti Lietuvai, mes turėsime dar didesnių problemų. Tad galima „įkišti galvą į smėlį“ ir sakyti, kad viskas gerai. Yra keletas įmonių, kurios palaiko BVP. Mes eksportuojam, kas dabar irgi problematiška, o eksportuotojai nesumoka PVM, tad jį suneša tik smulkusis ir vidutinis verslas. Jie išlaiko ir dvasią regionuose. Jei to nesuvoksime, galėsime kalbėti, kad Lietuvoje verslumas gerėja, bet taip toli gražu nėra“, – įsitikinusi verslininkė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min