Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalią Štraupaitę Visagino merės kėdėje laikinai pakeis Tamara Gaivoronskaja

Visagino rajono merė Dalia Štraupaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Visagino rajono merė Dalia Štraupaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Visagino savivaldybės taryba ketvirtadienį išrinko laikiną merą – šios pareigos patikėtos su visuomeniniu rinkimų komitetu „Visaginas – tai mes“ į taryba išrinktai Tamarai Gaivoronskajai.

Jos kandidatūrą palaikė 17 iš 23 posėdyje dalyvavusių tarybos narių.

T.Gaivoronskaja mere laikinai dirbs vietoje teismo nuo pareigų nušalintos Dalios Štraupaitės.

D.Štraupaitė nuo pareigų buvo nušalinta dar prieš kovą vykusius savivaldos rinkimus. Merė buvo perrinkta, bet teismas pratęsė jos nušalinimą.

Pareigų eiti negalinti merė D.Štraukaitė BNS ketvirtadienį teigė apskundusį Panevėžio miesto apylinkės teismo praėjusią savaitę priimtą sprendimą dėl nušalinimo pratęsimo.  Kartu ji tvirtino, kad laikinosios merės kandidatūra buvo suderinta valdančiojoje koalicijoje siekiant užtikrinti savivaldybės darbą. Ji pati žadėjo paisyti nušalinimo ir kitų teisėsaugos nurodymų, pavyzdžiui, draudimo lankytis Visagino savivaldybės patalpose.

„Aš tikrai nevesiu posėdžių. Aš tebemanau tą patį – kad prokurorė viršijo savo įgaliojimus, bet turi pasisakyti aukštesnio rango teismas“, – aiškino ji.

Balandį surengtam tarybos posėdžiui D.Štraupaitė pirmininkavo nepaisydama nušalinimo. Ketvirtadienį šio posėdžio sprendimai buvo atšaukti. Visgi dalis sprendimų iš karto po atšaukimo iš naujo priimti nepakeisti – pavyzdžiui, laikinuoju administracijos direktoriumi kaip ir per balandžio posėdį paskirtas Virginijus Andrius Bukauskas.

Įtariama reikalavusi kyšių

D.Štraupaitė nuo pareigų nušalinta dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamo ikiteisminio tyrimo, kuriame Visagino merė įtariama esą reikalavusi kyšių iš kai kurių bendrovių, dalyvavusių Visagino savivaldybės organizuotuose statybos ir remonto darbų konkursuose, vadovų.

Įtariama, kad verslininkai davė didelės vertės kyšių už tai, kad merė, pasinaudodama tarnybine padėtimi ir įtaka Visagino savivaldybės darbuotojams, organizuojantiems ir vykdantiems viešuosius pirkimus, sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo. Per ikiteisminį tyrimą gautais duomenimis, kyšių perduota už daugiau kaip 32,5 tūkst. litų (9,4 tūkst. eurų).

Pati D.Štraupaitė kaltę neigia ir tikina, kad įtarimai jai pateikti siekiant susidoroti per savivaldos rinkimus. Jos narystė Lietuvos laisvės sąjungoje (liberalai) yra sustabdyta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min