Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daliai Grybauskaitei įteiktas aukščiausias Moldovos valstybinis apdovanojimas

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Moldovos prezidentas Nicolae Timofti
LR Prezidento kanceliarijos / R. Dačkaus nuotr. / Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Moldovos prezidentas Nicolae Timofti
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentei Daliai Grybauskaitei už asmeninį indėlį stiprinant dvišalius Lietuvos ir Moldovos santykius bei nuolatinę paramą Moldovos integracijai į Europos Sąjungą įteiktas aukščiausias Moldovos valstybinis apdovanojimas – Moldovos Respublikos ordinas. Apdovanojimą Lietuvos vadovei įteikė šios šalies Prezidentas Nicolae Timofti.

„Šis apdovanojimas – Lietuvos pastangų įvertinimas. Mūsų šalis visada rėmė Moldovos siekį kurti europinę valstybę. Prieš dvejus metus pirmininkaudama Europos Sąjungos Tarybai ir organizuodama Rytų partnerystės susitikimą Vilniuje, Lietuva svariai prisidėjo prie to, kad Moldovai būtų įvestas bevizis režimas su Europos Sąjunga“, – prezidentūros pranešime cituojama šalies vadovė. 

Pasak šalies vadovės, Lietuva yra pasirengusi padėti Moldovai einant euro integracijos keliu, tačiau patys šios šalies žmonės ir politikai turi prisiimti atsakomybę už savo ateitį.

Prezidentės teigimu, siekiant strateginių valstybės tikslų, būtinas visų Moldovos politinių partijų nacionalinis susitarimas.

Moldovos Respublikos ordinas – aukščiausias šios šalies valstybinis apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus įvairiose srityse prisidedant prie Moldovos gerovės kūrimo. Pernai šis apdovanojimas buvo įteiktas Lenkijos Prezidentui Bronislavui Komorovskiui ir Ukrainos Prezidentui Petro Porošenkai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min