Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 30d. 18:38

Dalinosi patirtimi, kaip palaikyti tvarką ir saugumą

Pavadinimas
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Dalinosi patirtimi kaip palaikyti tvarką ir saugumą.

Sostinėje ketvirtadienį trijų Baltijos šalių sostinių municipalinių policijų atstovai tarėsi, kaip padaryti miestus saugesnius ir mielesnius gyventi.

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį į svečius pasikvietė Rygos, Talino municipalinių policijų vadovus, taip pat Lietuvos didžiųjų miestų policijos atstovus. Diskusijų metu buvo dalinamasi patirtimi, kaip miestus paversti saugesniais.

„Rygoje ir Taline veikia dvi policijos: valstybinė ir municipalinė. Lietuvoje turime vieną valstybinę policiją“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pareigas einantis Rimantas Ramanauskas. Jo tvirtinimu, Vilniuje kol kas municipalinės policijos pareigas atlieka viešosios tvarkos palaikymo tarnyba.

„Nors viešoji policija Lietuvoje neturi tokių teisinių galių kaip Latvijoje ar Estijoje, yra vykdomos panašios veiklos, siekiant užtikrinti tvarką ir saugumą mieste“, – aiškino Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požela.

„Rygoje municipalinė policija veikia jau 18 metų ir turi apie 800 darbuotojų, o Taline panašiai kaip pas mus – 4 metus. Tačiau mes norėtume sekti Rygos keliu ir plėsti savo veiklą, prisiimdami vis daugiau atsakomybės“, – tikino R.Ramanauskas. Jo tvirtinimu, panašias viešosios tvarkos priežiūros tarnybas savo savivaldybėse Lietuvoje jau įsisteigė Panevėžys, Kaunas, Utena, Marijampolė. „Pasėjom gerus dalykus“, – džiaugėsi R.Ramanauskas.

Vilniaus miesto savivaldybėje susitikę viešosios tvarkos sergėtojai pasirašė deklaraciją, kurioje tvirtina sieksiantys palaikyti švarą, tvarką ir saugimą miestuose. „Niekada nėra nei per daug švaros, nei tvarkos“, – teigė R.Ramanauskas.

Temos: 1 Savivaldybė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min