Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 19d. 10:57 , Atnaujinta: 2012 gegužės 19d. 11:20

Dalios Grybauskaitės automobilį Čikagoje užpuolė Drąsiaus Kedžio šalininkai

Protestuotojai Čikagoje bandė sustabdyti Dalios Grybauskaitės automobilį
Youtube.com iliustr. / Protestuotojai Čikagoje bandė sustabdyti Dalios Grybauskaitės automobilį

NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė patyrė vietinės lietuvių bendruomenės priešiškumą. Lemonte kelią prezidentės kortežui užtvėrė agresyviai nusiteikusi minia su plakatais, smerkiančiais Lietuvą už tai, kad Laimutei Stankūnaitei grąžino dukrelę.

Incidentas nutiko Dalios Grybauskaitės kortežui išvykstant iš Lemonto lietuvių namų. Ten D.Grybauskaitė buvo susitikusi su JAV lietuvių organizacijų atstovais.

Kaip rašo Youtube.com filmuotą medžiagą išplatinęs asmuo, pasivadinęs Monkroe, prezidentė pasikalbėjo tik su „elitu“, o su įpykusia ir nepatogių klausimų turinčia minia nepanoro pasikalbėti.

Populiariausi protestuotojų plakatai smerkė „Lietuvą, aklą vaikų ašaroms“.

VIDEO: GEDA GRYBAUSKAITE

Apsaugos darbuotojams teko ryžtingai skirstyti minią, kad leistų pravažiuoti diplomatiniam kortežui, kurio priešakyje judėjo apsaugos automobilis su švyturėliais.

Sprendžiant pagal išeivijos žiniasklaidos publikacijas, iš tiesų gali susidaryti įspūdis, kad užsienyje Garliavos istorija pateikiama šiek tiek kitaip nei Lietuvos žiniasklaidoje. 15min.lt jau rašė apie protesto akcijas įvairiose šalyse, kurių organizatoriai tikino norintys „išgelbėti mergaitę“ ir neatiduoti jos mamai.

VIDEO: LR Prezidentės vizitas Lemonte. 2012.05.18

Papildyta 11.20 val. Kaip skelbiama oficialiame pranešime, NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV lietuvių organizacijų atstovais ir aptarė ekonominę ir politinę padėtį šalyje, strateginius Lietuvos tikslus stiprinant karinį ir energetinį saugumą, lietuviškosios tapatybės išsaugojimo ir užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą klausimus.

„Lietuva atsigauna – auga ekonomika, juda energetikos projektai, turime realias NATO saugumo garantijas – Baltijos šalių gynybos planus, oro policijos misiją. Būtina toliau skatinti pažangą ir stiprinti konkurencingumą, todėl Lietuvai yra reikalingas kiekvienas lietuvis, galintis prisidėti savo žiniomis, idėjomis ir patirtimi", – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė pakvietė užsienyje gyvenančius lietuvių mokslininkus dalintis žiniomis ir savo pasiekimus įdiegti Lietuvoje.

Prezidentės teigimu, globalėjančiame pasaulyje vis didesniu iššūkiu tampa lietuviškosios tapatybės išsaugojimas, o Jungtinėse Valstijose įsikūrusi lietuvių bendruomenė yra vienas geriausių pavyzdžių, kaip nuoširdžiai puoselėti lietuvybę, išsaugoti stiprų ryšį su tėvyne ir savo darbais padėti Lietuvai.

VIDEO: Prezidentė po susitikimo su "grietinėle" išneria pro užpakalines duris 2012.05.18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min