Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 18d. 21:22

Dalios Grybauskaitės egzaminą išlaikę ministrai anglų kalbos žinių nebetobulina

Rimantas Sinkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimantas Sinkevičius

Nuo liepos Lietuvai pradedant pirmininkauti ES Tarybai mūsų šalies ministrų laukia nemenki iššūkiai. Jiems teks anglų kalba vesti įvairius tarptautinius posėdžius. Tačiau ne visiems ministrams tai kelia nerimą. Kai kurie jų, net ir sunkiai įveikę Dalios Grybauskaitės surengtą anglų kalbos testą prieš tampant ministrais, vis vien užsienio kalbos žinių netobulina.

Intensyviai anglų kalbos jau trečius metus mokosi premjeras Algirdas Butkevičius. Su anglų kalbos mokytoju jis susitinka kelis kartus per savaitę – prieš arba po darbo. Taip pat anglų kalbos  savarankiškai mokosi teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė, „darbietė“ Algimanta Pabedinskienė.

Tuo tarpu kiti ministrai anglų kalbos žinių netobulina. Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, kad turimoms žinioms išlaikyti ministrams pakanka nuolatinių susitikimų su ambasadoriais bei kitakalbiais interesantais.

Anglų kalbos papildomai nesimoko ir labai sunkiai prezidentės surengtą anglų kalbos testą išlaikęs susisiekimo ministras, socialdemokratas Rimantas Sinkevičius.

Jo susitikimas su prezidente, kai ši sprendė, ar R.Sinkevičius yra tinkamas eiti susisiekimo ministro pareigas užtruko vos šešias minutes. Po jo ministras pripažino negalėjęs prezidentei anglų kalba tinkamai papasakoti savo minčių apie europines susisiekimo problemas.

„Ji paprašė angliškai pakalbėti“, – tuomet sakė R. Sinkevičius pripažindamas, kad kalbos yra ta sritis, kur visuomet galima tobulėti.

Primename, kad prezidentė D.Grybauskaitė asmeniškai tikrino visų kandidatų į ministrus užsienio kalbų žinias. Tai ji darė norėdama įsitikinti, jog jie gebės tinkamai atstovauti per Lietuvos pirmininkavimą ES.

Ne visiems ši prezidentės mintis patiko. Štai Darbo partijos atstovė, socialinės apsaugos ir darbo ministre po patikrinimo netapusi Loreta Graužinienė skundėsi buvusi pažeminta, kai jos vokiečių kalbos žinias susitikime su prezidente tikrino specialiai „egzaminui“ pakviestas asmuo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min