Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalios Grybauskaitės pagyros Valentinui Mazuroniui: buvote vienas geresnių ministrų

Dalia Grybauskitė ir Valentinas Mazuronis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskitė ir Valentinas Mazuronis
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį tęsdama susitikimus su ministrais prezidentė Dalia Grybauskaitė pasikalbėti pasikvietė aplinkos ministrą „tvarkietį“ Valentiną Mazuronį. V.Mazuronis prezidentės „egzamino“ gali nesibaiminti, mat pats pasirinko palikti ministro postą ir vykti dirbti į Europos Parlamentą, kurio nariu buvo išrinktas gegužės pabaigoje. Tuo tarpu prezidentė neslėpė tokiu sprendimu nesidžiaugianti. Sutikdama V.Mazuronį ji pareiškė, kad jis buvo vienas geresnių ministrų šioje Vyriausybėje.

V.Mazuroniui aplinkos ministro poste dirbti liko vos dvi savaitės. Kas jį pakeis, partija „Tvarka ir teisingumas“ dar nenusprendė. Kol kas žinoma tik tai, kad ministro pareigos nebus siūlomos buvusiam Vilniaus merui, buvusiam europarlamentarui Juozui Imbrasui. 

Pats V.Mazuronis į aplinkos ministrus siūlo skirti viceministrus Almantą Petkų arba Daivą Matonienę. Tai jis pasakė ir susitikęs su D.Grybauskaite.

Tiesa, prezidentė vienam iš aplinkos viceministrų pažėrė ne siūlymų užimti ministro kėdę, o kritikos. Nors jos vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas neįvardijo, kuris viceministras kelia abejonių, galima spėti, kad priekaištų sulaukė „tvarkietis“ A.Petkus, kuris siejamas su statybų bendrove „Vėtrūna“.

Davė darbų, kuriuos vykdys nebe V.Mazuronis

N.Udrėnas sakė, kad susitikime su V.Mazuroniu prezidentė įvertino jo atliktus darbus iki šiol. Be to, ji išvardino, ką ministerijai reiks padaryti ateityje.

„Įpareigojimų ministerijai yra daug“, – pažymėjo N.Udrėnas. Jo teigimu, svarbiausi iš jų yra efektyvus ir skaidrus būsimos 1,4 mlrd. litų ES finansinės paramos panaudojimas, vandens kainų augimo suvaldymas, europinius reikalavimus atitinkantis atliekų tvarkymas ir renovacija.

N.Udrėnas pabrėžė, kad ministerija turi kovoti su bandymais monopolizuoti komunalinių paslaugų rinką vandens, nuotekų, atliekų tvarkymo sektoriuose.

Kodėl šiuos darbus prezidentė dalijo V.Mazuroniui, kuris jau po dviejų savaičių nebebus ministras, N.Udrėnas nepaaiškino.

V.Mazuronis pripažino, kad, nors šiose srityse daugiausia įtakos turi savivaldybės, tačiau įmanoma per įstatymus įdiegti daugiau kontrolės ministerijos lygiu. Ministras tikino dabar matantis, kad vandens kainos kartais didinamos nepagrįstai.

Prezidentės patarėjas N.Udrėnas tikino, kad prezidentė buvo patenkinta V.Mazuronio veikla ir pabrėžė, kad naujam ministrui bus sunku išlaikyti tokį pat lygį, nes kartelė užkelta aukštai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min