Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalios Grybauskaitės patarėja Rasa Svetikaitė: dar ankstyvas klausimas, ar prezidentė į premjero postą teiks Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Klausimas, ar prezidentė Dalia Grybauskaitė į premjerus teiks socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą, dar ankstyvas, sako vyriausioji prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

„Šitas klausimas iš tikrųjų dar šiek tiek ankstyvas ta prasme, kad tam tikrus sprendimus prezidentė turi padaryti iki lapkričio pabaigos – taigi dar šiek tiek tektų palaukti“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė R.Svetikaitė.

Antradienį pranešta, kad prezidentė kviečia išrinktą Seimą į pirmąjį posėdį lapkričio 16 dieną, penktadienį.

„Labai svarbūs klausimai bus sprendžiami būtent šią dieną – Seimo vadovybės rinkimai“, – teigė R.Svetikaitė.

Pasak patarėjos, ministro pirmininko kandidatūra bus teikiama po pirmojo Seimo posėdžio ir Vyriausybei grąžinus savo įgaliojimus.

„Naujai išrinktam Seimui susirinkus į pirmąjį posėdį ir Vyriausybei grąžinus savo įgaliojimus, Respublikos prezidentas per 15 dienų turi pateikti Seimui svarstyti ministro pirmininko kandidatūrą. Ir tik tada, kai Seimas pritars, Respublikos Prezidentas paskirs ministrą pirmininką, jam bus pavedama sudaryti Vyriausybę ir jos sudėtį tvirtins prezidentas“, – kalbėjo ji.

„Visi šie klausimai yra netolimos ateities klausimai, ir į visus juos bus atsakyta tais veiksmais ir sprendimais, kuriais prezidentą įgalina spręsti Konstitucija“, – tikino R.Svetikaitė.

Anksčiau D.Grybauskaitė yra sakiusi, kad dėl to, kokia bus koalicija, kam bus siūlomas premjero postas, ji spręs po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo. KT savo išvadą dėl pažeidimų per Seimo rinkimus paskelbė praėjusį šeštadienį.

Po antrojo rinkimų turo šalies vadovė yra konstatavusi, kad Seimo rinkimus laimėjo ir daugiausia balsų surinko socialdemokratai.

Tuomet ji sakė, kad esanti „labai didelė tikimybė, kad jiems po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija patvirtins galutinius balsavimo rezultatus, ir siūlys formuoti Vyriausybę“. Kartu D.Grybauskaitė pareiškė, kad palaikys tik tą politinę jėgą, kuriai pavyks valdančiąją daugumą suburti be Darbo partijos.

KT šeštadienį paskelbė, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nustatant Darbo partijos kandidatų eilę, buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas, tačiau mandatų skaičius daugiamandatėje apygardoje nustatytas teisingai.

Teismo pranešime spaudai nurodoma, kad „ši Konstitucinio Teismo išvada pagal Seimo rinkimų įstatymą nesuteikia Seimui teisinio pagrindo pripažinti negaliojančiais visų rinkimų daugiamandatėje apygardoje rezultatų“.

Taip pat KT sprendimu, rinkimų rezultatai gali būti anuliuoti Biržų–Kupiškio vienmandatėje apygardoje. Čia į parlamentą buvo išrinktas socialdemokratas Aleksandras Zeltinis.

Pagal patvirtintus rezultatus daugiamandatėje ir vienmandatėse apygardose, daugiausiai vietų Seime turėtų socialdemokratai – 38, antri liko konservatoriai, kurie turės 33 vietas, Darbo partija – 29, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 11, Liberalų sąjūdis – 10, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 8, partija „Drąsos kelias“ – 7, taip pat į Seimą išrinkti trys savarankiškai išsikėlę kandidatai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min