TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalis gyventojų dar negavo kompensacijų už škvalo padarytą žalą

Audros nuniokota Lietuva
PAGD nuotr. / Audros nuniokota Lietuva
Šaltinis: BNS
0
A A

Dalies gyventojų iki šiol nepasiekė valstybės skirtos lėšos kompensuoti rugpjūtį siautusio škvalo padarytus nuostolius, rodo nuo vėtros nukentėjusiose savivaldybėse BNS surinkti duomenys.

Labiausiai nuo škvalo nukentėjusio Varėnos rajono gyventojai kompensacijų dar negavo.

„Kol kas dar niekas nėra gavęs kompensacijų, o namų stogai šiai dienai yra sutvarkyti skolon. Tas laukimas yra nemalonus, mes nežinome, kaip mums elgtis, nežinome, ar mes gausime pinigus ir kiek gausime“, – BNS sakė Varėnos bendruomenės pirmininkė Milda Balkuvienė.

Laikinai einanti Varėnos rajono savivaldybės finansų skyriaus vedėjos pareigas Vilma Miškinienė BNS pirmadienį sakė, kad kai kurioms rajono seniūnijoms kompensacijos bus pradėtos mokėti šią savaitę.

Varėnos rajono savivaldybei Vyriausybė skyrė 1,07 mln. litų kompensacijoms. Anot V.Miškinienės, ši suma yra puse milijono mažesnė nei prašė savivaldybė.

Alytaus rajono gyventojai kompensacijų taip pat dar negavo. Rajono savivaldybės finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Albinas Venčkauskas BNS sakė, kad gruodžio 2 dieną bus patvirtinta pinigų paskirstymo tvarka ir per kelias savaites žmonės turėtų gauti kompensacijas.

Alytaus rajono savivaldybei skirta 604 tūkst. litų kompensacijoms išmokėti. Pasak A.Venčkausko, savivaldybė prašė 1,2 mln. litų.

Visi Kauno rajono gyventojai, pateikę prašymą dėl kompensacijos, jau gavo savo pinigus, BNS sakė Kauno rajono savivaldybės buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Margarita Venclovienė. Šiam rajonui Vyriausybė skyrė 558 tūkst. litų škvalo nuostoliams padengti.

Kauno rajono Lapių seniūnijos gyventojas Alvydas Brazaitis BNS sakė, kad gavo 5 tūkst. litų.

„Norėjome, kad kažkiek daugiau kompensuotų, bet kompensavo tik penktadalį naujo stogo kainos. Gerai, kad bent tiek davė, galėjo visai nieko neduoti“, – džiaugėsi A.Brazaitis.

Pageidavusiems kompensacijų Kaišiadorių rajono gyventojams žadėti pinigai taip pat jau išmokėti. Šio rajono savivaldybė gavo 315 tūkst. litų sumą, o prašė daugiau nei du kartus didesnės sumos. Savivaldybės finansų skyriaus vedėja Dalia Gumauskienė BNS sakė, kad šios lėšos galės padengti tik apie 40 proc. škvalo nuostolių.

Trakų rajono gyventojai jau seniai gavo kompensacijas, kadangi ši savivaldybė mokėjo jas iš savo rezervų, BNS sakė rajono savivaldybės ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Danė Rudelienė. Trakų rajonui Vyriausybė skyrė 298 tūkst. litų, tuo tarpu savivaldybė prašė 700 tūkst.

Skirdama lėšas Vyriausybė atsižvelgė į tai, ar nukentėjęs gyvenamasis būstas gyventojui yra vienintelis, į gyventojų socialinę padėtį, padarytos žalos mastą. Absoliučiai didžioji lėšų dalis yra skirta gyventojų būstų patirtai žalai iš dalies kompensuoti.

Rugpjūčio 8–osios naktį siautėjęs škvalas Lietuvoje nusinešė keturių žmonių gyvybes.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min