Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 28d. 12:08

Dalis TPP skyrių pirmininkų reklamos skelbimu deklaravo paramą A.Valinskui

Ansamblių vakaras „Metai“, A.Valinskas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Valinskas

Dalis valdančiajai koalicijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) skyrių pirmininkų partijos lyderiui ir Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui, sulaukusiam prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymo atsistatydinti, paramą pareiškė užsakydami reklamos skelbimą.

„Esame įsitikinę, kad A.Valinskas gali ir turi išlikti Seimo vadovo poste“, – teigiama 29 skyrių pirmininkų pasirašytame skelbime, kuris buvo išspausdintas spaudoje. Pareiškime TPP skyrių pirmininkai tvirtina esantys pasipiktinę jų lyderiui metamais kaltinimais, „kuriais bandoma sutepti jo reputaciją, sutrukdyti jam dirbti Lietuvai ir jos žmonėms“.

„Nuo pat kadencijos pradžios prieš jį buvo pradėtas negailestingas ir niekuo nepagrįstas puolimas. Pastarosiomis dienomis A.Valinskui metami kaltinimai tik įrodo tai, o šįkart pasiekta absurdo viršūnė“, – tvirtina pareiškimo autoriai.

Jie tikina nustebę dėl D.Grybauskaitės pozicijos, kai „siūloma atsistatydinti nesulaukus įrodymų, paties Seimo pirmininko paprašytų Valstybės saugumo departamento ir Generalinės prokuratūros tyrimo išvadų“.

„Siūloma prisiimti moralinę atsakomybę, tačiau kalbama tik apie vieną asmenį – A.Valinską. O kaip tie, kurie meta šiuos kaltinimus, tie, kurių lūpomis bandoma susieti Seimo pirmininką netgi su kriminaliniais nusikaltimais? – klausia TPP atstovai. – (...) Mums sunku suprasti, kaip teisinėje valstybėje galima mėtytis nepagrįstais kaltinimais. Atrodo, jog bet kurį iš mūsų galima apkaltinti bet kuo.“

Šį pareiškimą pasirašė 29 partijos skyrių vadovai. Tačiau daugelio skyrių, paminėtų reklamos skelbime, oficialiame TPP interneto puslapyje nėra.

Pareiškimą pasirašė, tačiau oficialioje partijos svetainėje, kur išvardyti visi TPP skyriai, tokių padalinių kaip Anykščių, Birštono, Druskininkų, Jurbarko, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Klaipėdos rajono, Kretingos, Lazdijų, Molėtų, Panevėžio rajono, Raseinių, Rokiškio, Šakių ir Šiaulių rajono nėra.  Tuo metu didelė dalis TPP svetainėje minimų skyrių vadovų nėra tarp pareiškimo autorių.

Seimo pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė BNS paaiškino, kad daugelis paramą parlamento vadovui deklaravusių skyrių yra neseniai įkurti, todėl informacijos internete nespėta atnaujinti.  „Žmonės susibūrė anksčiau, bet kol buvo sutvarkyti dokumentai, užtruko“, – sakė ji.

I.Viržintės teigimu, iniciatyva viešai pareikšti paramą A.Valinskui kilo iš pačių skyrių. Anot jos, visų TPP padalinių paklausta, ar jie remia tokį pareiškimą. „Iš kai kurių skyrių nesulaukėme atsakymų. Kiti žmonės atostogauja. Pamatėme, kad yra dauguma, ir jų nebeieškojome“, – tvirtino ji.

TPP svetainėje skelbiama, kad partija turi 30 skyrių, tuo metu, anot I.Viržintės, jų yra per 35.

Seimo pirmininkas A.Valinskas sulaukė siūlymų atsistatydinti, jam rengiama nepasitikėjimo procedūra dėl ryšių su Kauno Daktarų grupuotei priskiriamu Rolandu Michalskiu, pravarde Micha.

Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas viešai yra tvirtinęs, jog A.Valinskas tarpininkavo R.Michalskiui, kad šis gautų operatyvinės informacijos apie teisėsaugininkų atliekamą ikiteisminį tyrimą.

Dėl šio teiginio A.Valinskas privataus kaltinimo tvarka kreipėsi į teismą, kad A.Sacharukas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl šmeižto.

Prezidentė D.Grybauskaitė yra paraginusi Seimo pirmininką trauktis iš pareigų, tačiau jis sako ketinąs pasitikėjimą pasitikrinti parlamente per rudens sesiją. 

Pramogų verslo atstovai TPP įkūrė praėjusių metų vasarą. Per Seimo rinkimus partija gavo 16 mandatų. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Reklama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min