TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalis Zarasų rajono moksleivių sėdi namuose – prasidėjo ugdymo įstaigų darbuotojų streikas

Streikas vyksta ir Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje.
Santarve.info nuotr. / Streikas vyksta ir Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį šešiose Zarasų rajono mokyklose nevyksta pamokos – ugdymo įstaigų darbuotojai pradėjo neterminuotą streiką. Nedirba ne tik mokytojai, bet ir virėjos, valytojos, meistrai, sargai.

Kaip 15min.lt sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimo atstovė spaudai, „Santarvės“ pradinės mokyklos pedagogė Eglė Naprienė, dalis vaikų į mokyklas atėjo, jie laiką leidžia aktų ir sporto salėse. Pedagogė patikino, kad ugdytiniai yra gerai prižiūrimi.

„Vaikai sako, kad jiems taip dar linksmiau. Saugumą užtikriname. Net streikuojančios valgyklų darbuotojos iš savo lėšų išvirs rūgštynių sriubos, vaikai bus pamaitinti. Tačiau nuo ketvirtadienio valgykla nedirbs, – sakė ji. – Informavome tėvus, kad vyksta streikas, tačiau jeigu jie neturi kur palikti savo atžalų, jos bus prižiūrėtos mokyklose.“

Anot jos, „Santarvės“ priešmokyklinių grupių pedagogės nestreikuoja.

E.Naprienė pasakojo, kad moksleivių tėvai streikuojančius mokytojus palaiko. „Susitikime su tėveliais jie mūsų klausė, kaip gali mums padėti“, – pridūrė ji.

Pas streikuojančius mokytojus trečiadienį atvyko Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės  ir regioninės politikos departamento Utenos skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Bakanas.

E.Naprienės teigimu, kol kas neaišku, ką G.Bakanas veiks Zarasuose, ar jis atsiųstas kaip tarpininkas tarp mokytojų ir vietos valdžios, ar atvyko tiesiog susipažinti su situacija.

„Kelerius metus siekėme dialogo su savivaldybe, tačiau jo nepasiekėme. Streikas yra kraštutinė priemonė, bet ji yra tik tam, kad dialogas prasidėtų. Tikimės, kad savivaldybei užteks sveiko proto. Savivaldybė turi prisiimti atsakomybę už ugdymo proceso nutraukimą, ji turėtų stengtis pradėti su mumis tartis, kad grįžtume į darbo vietas“, – teigė pedagogė.

Streiko išvakarėse pedagogų atstovai buvo susitikę su vietos valdžia, tačiau jiems pasikalbėti nepavyko.

Zarasų rajono savivaldybė trečiadienį pranešė, kad „Ąžuolo“ gimnazijoje per pirmą pamoką nestreikavo 3 mokytojai, visi kiti tuo metu buvę mokykloje darbuotojai streikuoja. Į gimnaziją atėjo keli gimnazistai.

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje pedagogai pasidalino per pusę – 19 pedagogų streikuoja ir tiek pat dirba, nestreikuoja ir kiti mokyklos darbuotojai. Į gimnaziją susirinko apie 35 mokinius.

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje streikuoja 17 pedagogų, 16 pedagogų ir kiti darbuotojai nestreikuoja. Į mokyklą atėjo 347 mokiniai iš 425.

Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje 9 mokytojai streikuoja, 16 pedagogų ir kiti darbuotojai dirba tiesioginį savo darbą. Mokykloje yra 268 mokiniai iš 368. Zarasų sporto centre streikuoja 8 darbuotojai iš 23.

Priekaištų valdžiai – daugybė

Kiek anksčiau mokyklų darbuotojai pranešė, kad Zarasų rajono savivaldybė  nereagavo ne tik į bendruomenės pageidavimus, bet ir į Darbo kodekse reglamentuotas kolektyvinio darbo ginčo procedūras.

Gegužės 14 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimas merui Arnoldui Abramavičiui įteikė septynis reikalavimus, dėl kurių buvo galima tartis ir ieškoti abiems šalims priimtinų sprendimų.

Buvo ir yra reikalaujama:

Grąžinti mokykloms nesėkmingai privatizuotą mokinių pavėžėjimo paslaugą;
Derinti su mokyklų bendruomenėmis mokinių maitinimo paslaugų teikimo pakeitimus;
Garantuoti mokyklų aplinkos darbuotojams bent minimalią mėnesio algą;
Užtikrinti finansavimą Meno mokyklai ir Sporto centrui, kurie paskutiniams dviem metų mėnesiams neturi pinigų  mokytojų atlyginimams mokėti, nors dirba už pagal minimalų koeficientą skaičiuojamus atlyginimus;
Patobulinti ir patvirtinti du kartus Zarasų rajono savivaldybės taryboje svarstytą teritorinę kolektyvinę sutartį;
Perskirstyti leidžiamas mokinio krepšelio lėšas panaudoti skaidriai ir efektyviai derinant tiek su mokyklų vadovais, tiek su profesinėmis sąjungomis.

Anot streikuotojų, į oficialius reikalavimus meras atsako tik formaliai, o LŠDPS Zarasų rajono susivienijimas apie situaciją informavo mokyklų bendruomenes, rajono gyventojus ir įvairiais būdais vis stengėsi atkreipti savivaldybės dėmesį. Buvo bandoma užmegzti dialogą rajono tarybos nariams ir merui siunčiant trumpąsias žinutes, valdžios atstovai buvo pakviesti į pilietiškumo pamoką miesto aikštėje, tačiau noro kalbėtis jie taip ir neparodė. Maža to, akcijų dalyviai buvo bauginami, o organizatoriams net grasinta ikiteisminiais tyrimais.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min