Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalyje Vilniaus mokyklų pamokos prasidės 9 valandą, bet tėvai tuo vis dar piktinasi

Rugsėjo 1-osios šventė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo rugsėjo 1-osios 17 Vilniaus gimnazijų pamokas pradės ne nuo 8 ar 8.30 val., o nuo 9 val. Jos pateko į sąrašą tų, kuriose sostinės savivaldybė nusprendė pakeisti pamokų pradžios laiką. Mokykloms teko su tuo susitaikyti, tačiau dalies jų moksleiviai ir tėvai vis dar tvirtina sprendimu esantys nepatenkinti.

Beveik prieš metus pradėjusi kalbėti apie tai, kad kai kuriose Vilniaus mokyklose pamokos galėtų prasidėti vėliau, sostinės savivaldybė savo pasiekė – nuo rugsėjo 1-osios 17 gimnazijų mokysis nuo 9 val. Tiesa, tuo patenkinti ne visi moksleiviai ir jų tėvai. Mokyklose atliktos apklausos rodo, kad vaikai mieliau pamokas lankytų nuo 8 arba 8.30 val. Tačiau sprendimą priėmė Vilniaus savivaldybės administracija, mokyklos gavo direktoriaus pasirašytą įsakymą apie pakeistą pamokų pradžios laiką.

Mažiau laiko pamokų ruošai

Simono Daukanto gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė atvira: visi žmonės, o ypač vaikai yra jautrūs laiko pokyčiams. Todėl gavus apklausos rezultatus, pagal kuriuos vėlinti pamokų pradžios nenori net apie 80 proc. šios mokyklos moksleivių ir jų tėvų, kartu su Gimnazijų vadovų asociacija buvo kreiptasi į merą.

Bent kol kas sprendimo keisti vis dėlto niekas savivaldybėje nežada. Ketinama metus situaciją stebėti ir vertinti.

123RF nuotr./Berniukas
123RF nuotr./Per pamoką miegantis berniukas

Direktorės teigimu, naujajai tvarkai nepritariantys vaikai ir jų tėvai paprastai nurodo kelias priežastis. Viena – bus nepatogu tiems tėvams, kurie savo atžalas veža į mokyklas, ypač jei šeimoje auga ne vienas vaikas.

„Popamokinė veikla, sumažėjęs laikas pamokų ruošai yra pagrindinės priežastys, kodėl tėvai ir vaikai nenorėjo vėliau pradėti pamokų. Mes matome, kad vaikai dabar pateks į vakarines spūstis ir grįš namo daug vėliau. Sutrumpėja laikas ir pamokų ruošai, nes ryte vaikai tikrai miegos, nesikels papildomai pasimokyti, o vakare to daryti nebėra laiko“, – kalbėjo S.Daukanto gimnazijos direktorė J.Knyvienė.

Prieš pamokas – laikas individualioms konsultacijoms

Jeigu kažkuriems tėvams patogiau vaikus atvežti anksčiau, jie galėdavo tai padaryti. Ir dabar gali, mokykla jau ir 7 val. ryto būna atrakinta. Aš tik žinau, kad kai ateina vaikai į mūsų mokyklą ir išgirsta, kad pamokos nuo 9 val., jų akys nušvinta, – sakė Roza Dimentova.

Visiškai kitokios nuomonės yra Vasilijaus Kačialovo gimnazijos vadovė Roza Dimentova. Jos vadovaujama mokykla pamokas 9 val. ryto pradeda jau 10 metų ir dėl to, direktorės teigimu, nekyla jokių problemų. Juk rytais jau rudenį ilgai būna tamsu, tad kur kas smagiau eiti į mokyklą įsidienojus.

Be to, prieš pamokas atsiranda laiko konsultacijoms, individualiems užsiėmimams, kurių kartais prireikia vienam ar kitam mokiniui.

Taip pat mokykloje dalis būrelių organizuojami iš ryto, tad po pamokų moksleiviai gali skubėti į sporto, muzikos ar dailės užsiėmimus kitur.

Septynios pamokos šioje mokykloje baigiasi 15.35 val. ir direktorė tikina negirdėjusi priekaištų iš moksleivių, kad kažkas nespėja į būrelius.

„Mes neturime pradinukų dabar, bet ir kai jie buvo, pamokos prasidėdavo šiuo laiku. Jeigu kažkuriems tėvams patogiau vaikus atvežti anksčiau, jie galėdavo tai padaryti. Ir dabar gali, mokykla jau ir 7 val. ryto būna atrakinta. Aš tik žinau, kad kai ateina vaikai į mūsų mokyklą ir išgirsta, kad pamokos nuo 9 val., jų akys nušvinta“, – sakė gimnazijos, kurią šiuo metu lanko 5-12 klasių mokiniai, direktorė.

Mokslininkai linkę paremti tokią nuomonę, kurią išsakė ir R.Dimentova. JAV gydytojų teigimu, paaugliai neturėtų pradėti pamokų 8 val., nes jie būna prastai išsimiegoję ir dėl to kenčia mokymosi rezultatai, vaikai dažniau serga. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min