Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalyvavimas Jūrų greitkelių projekte – reikšmingas uostui

Klaipėdos jūrų uostas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos jūrų uostas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos dalyvavimas transeuropinio transporto tinklo TEN-T jūrų greitkelių projekte suteikia naujų galimybių Klaipėdos uostui ir Baltijos jūros regionui, todėl svarbu užtikrinti efektyvią uosto veiklą, jo sąveiką su geležinkeliais bei pritraukti krovinių srautus iš kuo didesnės sausumos teritorijos.

Apie tai kalbėta Lietuvos susisiekimo viceministro Arūno Štaro ir Europos Komisijos atstovo – jūrų greitkelių projektų koordinatoriaus Luis Valente de Oliveira susitikime.

„Lietuvą ir Švediją jungiantis Klaipėdos–Karlshamno jūrų greitkelis didina Klaipėdos uosto reikšmę tarptautinėje logistikos grandinėje, skatina plėtoti bendrus projektus tiek su Baltijos jūros regiono, tiek su NVS ir Azijos šalimis“, – sakė susisiekimo viceministras A. Štaras.
 
Įgyvendinant jūros greitkelio Klaipėda–Karlshamnas projektą, abiejuose uostuose bus moderniai sutvarkyta šiai linijai aptarnauti skirta uostų infrastruktūra. Tai padidins uostų pajėgumus, sudarys sąlygas skirtingų transporto rūšių sąveikai, pagerins paslaugų kokybę. Šiam projektui įgyvendinti suteikta Europos Sąjungos TEN-T fondo parama.
 
Jūrų greitkeliai yra svarbi transeuropinio transporto tinklo TEN-T dalis. Juos plėtojant siekiama krovinių srautus nukreipti nuo automobilių kelių į jūrų bei geležinkelių transportą, taip mažinant spūstis keliuose, gerinant eismo saugą ir aplinkos apsaugą. Be to, siekiama pagerinti susisiekimą su Europos Sąjungos pakraščiuose bei salose esančiais regionais.
 

Komentarai
Temos Uostas, Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min