Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 15d. 08:33

Danę apgulė žvejai

Danės upę dengiančio ledo storis siekia 15 centimetrų. Specialistai įspėja žvejus būti itin budrius.
G.Kubiliūtės nuotr. / Danės upę dengiančio ledo storis siekia 15 centimetrų. Specialistai įspėja žvejus būti itin budrius.

Užšalusią Danės upę nusėdo poledinės žvejybos mėgėjai, tačiau specialistai primygtinai pataria pasisaugoti, nes ant ledo tyko nemažai pavojų.

Ant Danę sukausčiusio ledo prie „Meridiano“ žvejai susėda nuo pat ankstyvo ryto. Vyrai pasakojo, kad šiuo metu geriausiai kimba ešeriai.

„Pavyko pagauti keturis kilogramus žuvies. Visai neblogai“, – pasakojo žvejys Šarūnas. Žvejybą jis pradėjo 9 valandą ryto, o apie 13 val. jau traukė namo. Vyras pasakojo žūklaujantis jau visą savaitę. Dažniausias laimikis – ešeriai, nors kiti žvejai prasitarė pagavę ir porą stintų.

Šiuo metu ledo storis ant Danės upės siekia 10–15 centimetrų. Žvejai tikino, kad ant tokio storio ledo saugu, nors praeiviai, žiūrėdami į upę, prie kurios krantų telkšo vandens balos, neslėpė susirūpinimo.

Anot Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Civilinės saugos ir mobilizacijos departamento direktoriaus Stanislovo Kučinsko, 15 centimetrų ledas jau yra saugus. „Bet ledas yra ledas. Visada reikia būti itin atidiems, nesvarbu, ar tai būtų upė, kur vanduo teka, ar ežeras, kur apstu povandeninių srovių“, – teigė jis.

S.Kučinskas abejojo, ar kiekvienas žvejys lipdamas ant ledo pasirūpina saugumu, t. y. apsivelka liemenę, turi virvę ar lentą, jei ištiktų nelaimė. „Pirmiausia kiekvienas mąsto, kad viskas bus gerai ir nieko nenutiks. Tačiau nežinosi, su kokiais ketinimais ateina kiti žvejai, gal jie nesiima saugumo priemonių, gal išgręžia per plačią eketę“, – teigė Civilinė saugos ir mobilizacijos departamento vadovas.  

Temos: 2 Žvejyba Danė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min