Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 2d. 16:30

Dangų virš Klaipėdos raižė didžiulis aitvaras

Klaipėdoje iškeltas didžiulis aitvaras
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdoje iškeltas didžiulis aitvaras

Sekmadienio popietę daugiau nei valandą virš Klaipėdos skraidė didžiulis aitvaras. Virš piliavietės iškeltas aitvaras plevėsavo po visą senamiestį, buvo puikiai matomas iš toli.

Beveik 120 kvadratinių metrų ploto aitvaras-vėliava skirtas Baltijos jūros dienai, kuri minima pirmąjį rudens sekmadienį. Šia vieša akcija norima atkreipti dėmesį į Baltijos jūros problemas ir joms spręsti skirtą ES Baltijos jūros regiono strategiją.

Lengvą, vos 4 kg sveriantį aitvarą-vėliavą, vėjas greitai pakėlė.

Tai jau ne pirmas Klaipėdoje organizuojamas renginys, skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į Baltijos jūros regiono problemas, pristatyti strategiją ir supažindinti su jos tikslais. Šių metų sausį Šiauriniame rage buvo pristatytas netradicinis kelrodis, rodantis atstumus iki Baltijos jūros regiono valstybių sostinių.

Baltijos jūros regiono strategija yra pirmoji Europos Sąjungos vidaus makroregioninė strategija. Ją 2009 m. patvirtino Europos Taryba ir nuo tada jos įgyvendinimą koordinuoja Europos Komisija. Ši strategija jungia ir derina Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Vokietijos ir Lenkijos veiksmus siekiant trijų pagrindinių tikslų: išgelbėti jūrą, suvienyti regioną ir pakelti jo gyventojų gerovę.

Baltijos jūros diena minima nuo 1988-ųjų.

Vaizdo reportažą žiūrėkite čia.

Temos: 2 Jūra Aitvaras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min