Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar viena Kalvarijų turgaus prekeivių akcija tikslo nepasiekė (nuotraukos)

Juodi kaspinai nesustabdė Vilniaus tarybos narių, uždegusių žalią šviesą turgavietės nuomai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Juodi kaspinai nesustabdė Vilniaus tarybos narių, uždegusių žalią šviesą turgavietės nuomai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kalvarijų turgavietės prekeiviai žadėjo tylią akciją su juodais kaspinais, tačiau jau pati Vilniaus miesto tarybos posėdžio, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso nuostatų tvirtinimo, pradžia sukėlė audrą emocijų. Tyliai klausyti, kaip sprendžiamas jų likimas, turgaus prekeiviai nebuvo linkę, todėl keletą jų policijos ir saugos tarnybos pareigūnai palydėjo iš salės.

Vis dėlto tai nepadėjo – Vilniaus miesto taryba 24 balsais „už“ pritarė klausimui dėl Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso nuostatų tvirtinimo teikti. Toliau šį klausimą svarstys tarybos komitetai.

Šis sprendimas buvo palydėtas skanduotėmis „Mafija“. Prekeiviai nenurimo dar kurį laiką, todėl apsaugos darbuotojai nusprendė kviesti policijos pareigūnus.

Prekeiviai tikina iš anksto prašę leidimų ateiti ir visiems dalyvauti tarybos posėdyje, tačiau gavo tik dešimt leidimų. Tad dauguma atėjo be leidimų. Tiesa, rimties susirinkę prekeiviai per daug netrikdė, tik kai kurias kalbas palydėdavo šurmuliu išreikšdami nepasitenkinimą, replikomis arba plojimais. Plojimų sulaukė pasakymai, kuriais palaikomas jų noras išlaikyti turgavietę tokią, kokia ji yra dabar, su tokiomis pačiomis darbo sąlygomis. O ypač juos papiktino tai, kad teigiama, jog projektas derintas su jais. „Nebuvo derinama su mumis“, – vienas per kitą kalbėjo prekeiviai.

Užtikrinimai, kad turgavietė nebus parduota, jų neramina, nes daugelis įsitikinę, kad nuomos konkursu tik prisidengiama.

Anot savivaldybės atstovų, į naująjį projektą įtraukta daug pakeitimų. Vienas tokių yra reikalavimas, kad rekonstravus išliks tiek pat darbo vietų, smulkiesiems prekybininkams nereikės kasos aparatų. Taip pat sumažinta pradinė nuomos kaina, kad staiga nebūtų keliama nuoma ir prekeiviams. Politikai žada, kad dar daugiau prekeiviams palankių sąlygų atsiras šį sprendimą svarstant toliau.

Tačiau prekeiviai norėjo išsakyti ir savo nuomonę, deja, išklausyti jų per tarybos posėdį nebuvo leista.

Iš posėdžio išėję turgaus prekeiviai dar ilgokai nesiskirstė, garsiai aptarinėjo naujieną ir žadėjo rankų nenuleisti, grasino net kreiptis į specialiąsias tarnybas, kad būtų išsiaiškinta, kur dingsta jų mokami pinigai. Turgavietėje trečiadienį buvo galima įsigyti tik vaisių ir daržovių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min